Kokoomuksen banaani

Köyhät kärsii. Omaishoitajat nääntyvät.
3130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

periaatteita ja arvoja, jos me hyväosaiset joutuisimme kärsimään.

Annamme hyväntekeväisyyteen niin paljon,
siksi mielemme on positiivinen

Raamatussakin sanotaan, että köyhyys johtuu ihmisestä itsestään ja rikkaus on jumalasta tai myös USA:sta lähtöisin (vrt. valittu kansa).

Suuri Kirja kunniaan.

Äänestä
  • mutta omat aikaansaannokset ovat kai yhtä mitättömiä kuin arvosteltavienkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mätänee kirjoitti:

Köyhät kärsii. Omaishoitajat nääntyvät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu