Jaana Saarinen

eli Salin kuningatar

on paras näyttelijä koko sarjassa. Panee itsensä monin tavoin likoon kuten näyttelijän kuuluukin - uskaltaa olla myös ruma toisin kuin eräs missi.

4

909

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Johannakin jees

      Olen ihan samaa mieltä Saarisen otteesta rooliinsa. Hän on todella hyvä, osaa ja uskaltaa. Siis ammattilainen ja siksi sääli, että lopettaa tuossa roolissa.

      Minusta Johanna on selvinnyt osastaan odotettua paremmin, en tiedä, minkälainen näyttelijätyön koulutus hänellä on mutta vetää kyllä Tanjan roolin ihan uskottavasti. Sarjan positiivisimpia hahmoja. Mutta vasta Sepon jälkeen. Sarjan armoitettu ruttuturpa on Kari, jolta ei juuri hymyä irtoa.

      • ikävää...

        että Jaana "Maarit Salin" Saarinen lopettaa. Hänen näytelijäntyötään on aina ollut ilo seurata.

        Joo, Johanna Raunio on pärjännyt kohtalaisesti, mutta saunakohtauksessa jossa "Maarit" oli ilman meikkiä ja tukka roikkui miten sattui (meni vielä baariinkin saman näköisenä) niin Johanna oli viimeisen päälle meikattu, turbaani päässä ja just oikeat kuvakulmat.


    • yyööökkks

      Jaana Salin oksettava ääni!

      Ihan kiva kun sen näkee.

      Oksettava äänenä nelosen Arvostele minun illallinen ohjelmassa.

      Siis on niin oksettava ääni, teennäinen, imelä, mairitteleva ja epänormaali. En pysty kyseistä suomalaista sarjaa katsomaan mm. sentakia, että Jaana on sen äänenä.

      Siis niin oksettavaa kuultavaa.

    • Anonyymi

      Onko Saarinen sairas, tosi luihin näköinen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.

      Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol
      Maailman menoa
      634
      2774
    2. Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa

      Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H
      Suomalaiset julkkikset
      23
      2210
    3. Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis
      Maailman menoa
      430
      2169
    4. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      89
      1976
    5. JM lukkoliike

      Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran
      Jämsä
      20
      1799
    6. Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden

      Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe
      Ikävä
      67
      1590
    7. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      128
      1362
    8. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      23
      1270
    9. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      27
      1201
    10. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      66
      1154
    Aihe