Kaupunginjohtaja HUPPELISSA

ihmeellistä KITINÄÄ JÄRVENPÄÄSSÄ??? Siellä joku sossu taurovaara väittää, että kaupunginjohtaja olisi ollut SEMINAARISSA humalassa.... SO WHAT??? Eikös SEMINAAREISSA olla enempi tai vähempi huppelissa ??????
268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eihän sitä voi ihmisestä päätellä KUKA ON HUMALASSA ja kuka ei.... Tiettyyn promillemäärään ihminen käyttäytyy kuten OK... Eihän kaikki hymyt, naurahdykset & HYVÄ FIILIS johdu siitä, että joku olisi päihtynyt ALKOHOLISTA. Jos saat LOTTOVOITON etc. varmaan kiljahdat/huudahdat ONNESTA, vaikket olisi maistanut koko elämässäsi mitään alkoholipitoista....

Ainut RYHMÄ joka on PÄISSÄ/AINEISSA TYÖAIKANA on hoitoalan työntekijät - niin LÄÄKÄRIT kuin hoitajat.... Ne myös popsii/piikittää VARASTETTUJA LÄÄKKEITÄ!!!

Äänestä

Jos seminaari oli työaikaa niin se on varoitus ja seuraavasta monoa. Normityyliin, ei sen ihmeempää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


so what???? kirjoitti:

ihmeellistä KITINÄÄ JÄRVENPÄÄSSÄ??? Siellä joku sossu taurovaara väittää, että kaupunginjohtaja olisi ollut SEMINAARISSA humalassa.... SO WHAT??? Eikös SEMINAAREISSA olla enempi tai vähempi huppelissa ??????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu