Hei!!! Minne hävisi

Se parin tunnin

Dokkarifilmi? Oliko se liian arkaa materiaalia, eikö totuutta uskalletakkaan näyttää? Miksi meiltä salataan totuus ja syötetään satuja jeesuksista ja pyhistä hengistä? Sheriffi panehan vastaten, mikä oli poiston pointti!!
Jos filmi oli satua niin sehän ei loukkaa ketään, jos se taas oli osittainkin totta, eikö meidän silloin tulisi tietää totuus. Taidatkos selvittää kantaasi.
Merkillistä sensuuria kuitenkin!

5

1031

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zigi

      ystävä kallis: ei ole kuin yksi Jeesus ja yksi Pyhä Henki ja yksi Jumala ja Isä, Poika ja Pyhä Henki on kolmiyhteinen Jumala.

      Ja yksin Jeesuksen täytetyn ristinkuoleman kautta me pelastutaan.

      • Asiastas?

        Sinuna vaaatisin faktoja pöytään!


      • olisi pataljoonan verra?
        Asiastas? kirjoitti:

        Sinuna vaaatisin faktoja pöytään!

        Kun tässä yhdessäkin on jo tekemistä kyllikseen. Niin moni on sekoittanyt päänsä ja nähnyt olemattomia, jopa aivan hahmojakin. voi teitä!


      • on Muinaisuskonnot
        olisi pataljoonan verra? kirjoitti:

        Kun tässä yhdessäkin on jo tekemistä kyllikseen. Niin moni on sekoittanyt päänsä ja nähnyt olemattomia, jopa aivan hahmojakin. voi teitä!

        ja te ääliöt tappelette täällä kristinuskosta.


      • se on

        melko väkivaltaisia ovat nuo etelän tuontiuskonnot olleet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2908
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2751
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      41
      2284
    4. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      40
      2072
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      2047
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      1995
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      975
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      113
      904
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      869
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      37
      854
    Aihe