Kuka tietää Hyllykallion pururadalla liikuvasta hiipparista, joka on ilmeisesti käynyt jo joihinkin lapsiin käsiksi?? Eikö sitä saada kiinni? Tollaset hullut joutas lukkojen taa! Varottakaa lapsianne liikkumasta pimeellä!!
Hiippari
Lady-73
61191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kuka tuntee henkilökohtaisesti nämä turhaa pelkoa levittävät sekopäät?
Tää ei oo mikään huhu! Koulussakin ovat siitä varottaneet ja tiedän tytön jota mies on ahdistellut.
Eikös se kiertänyt autolla koululla houkuttelemassa lapsia kyytiin jonkun koiranpennun avulla...?
Pururadasta en tiiä, mutta koululaisia pieniä lapsia yrittää saada mukaansa.
Mä kuulin että se on yrittänyt mm marjannekarkeilla ja hämäykseksi se vaihtaa aina välillä karkkien merkkiä ettei jäisi kiinni. Ja kuulemma ei pelkästään ole pururadoilla vaan jopa polut, pyrätiet, pikitiet ja jopa ohituskaistat kelpaa tälle kaverille. Puhuivat että kerran roikkunut jopa puusta kissanpentu sylissä ja houkutellut lapsia kiipeämään sinne.
ei ilmeisesti suhtauduta vakavasti tälläisiin "pikku "juttuihin.aina pitää ottaa tosissaan tälläiset varoitukset.itse pienen alakoulu ikäisen tytön äitinä huolestun kaikesta ylimääräisestä pelosta.ei kai kukaan tuollaista huvikseen kirjoittele?!? ja ainahan riittää noita pervojen hyysääjiä.ettei vaan ole omaa sukua??
Ei se kuulemma mikään hiippari ollut vaan joku
kiukkuinen setä joka vähän kuritti pahanteossa
olleita kakaroita.
Kakarat sitten keksii kaikenlaista kun
ollaan niin puhdasta pulmusta että.