Esko Aho Nokiaan->Nokialta tulosvaroitus

Esko Aho aloitti Nokiassa ja heti tänään Nokia antoi tulosvaroituksen.

Esko Aho on jättänyt urallaan jälkeensä vain savuavia raunioita. Sitrankin Esko Aho sai täysin sekaisin Suomen kansantaloudesta puhumattakaan.

Ei Esko Ahoa turhaan kutsuta Tuhoahoksi.

16

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MISSIO :!!!!111

      on tulla taas kerran kameroiden eteen kertomaan että "Nythän on tämä lama" ja viuhtoa käsillään eläimen raivolla

      • tilanteeseen eikä Aho

        Nokian rahoitusjohtaja Rick Simonson kertoo tulosvaroituksen taustasyiden liittyvän yleiseen markkinatilanteeseen, ei yhtiökohtaisiin tekijöihin.


      • opettamassa
        tilanteeseen eikä Aho kirjoitti:

        Nokian rahoitusjohtaja Rick Simonson kertoo tulosvaroituksen taustasyiden liittyvän yleiseen markkinatilanteeseen, ei yhtiökohtaisiin tekijöihin.

        vuoden ja nyt nähdään tulos.


    • vähitellen

      Aho hoitaa tietenkin yhteiskuntasuhteita, joita hänellä liene melkein yhtä paljon kuin Ollilalla.

      Ollilan siirryttyä johtokunnan puheenjohtajaksi tietenkin tarvittiin hyvä yhteiskuntasuhteiden tuntija. Aho on kasvanut vuosien myötä.

      Nokia on voittaja kännykkäkilpailussa eikä tämä oikeastaan ollut tulosvaroitus vaan kasvua on vähemmän kuin odotettiin 1,26 vs. 1,24



      "Tästä johtuen arvioimme nyt matkaviestinmarkkinoiden
      kappalemääräisen myynnin vuonna 2008 kasvavan noin 1,24 miljardiin laitteeseen,

      kun aiempi arviomme vuodelle 2008 oli 1,26 miljardiin laitteeseen Nokian

      vuodelle 2007 arvioimasta 1,14 miljardista laitteesta.

    • esko kuten

      näkyy tämä kadehtijoiden armeija yrittää tehdä tätä myyräntyötään täällä saitilla kun he eivät muuhun pysty, kakki surkeita rääkyjiä, hyvä esko onnea uuteen työhösi.

    • kuusikaunokki

      Kannuksen kennedy, on ollut tuho vapaalle Suomelle. Onneksi häntä, kusiaista, ei valittu vapaan kotomaamme pressaksi. Perustelen, mikäli täysin taidoton, edelleen täysin toisia arvostamoton pieni (älykkösosamäärältään) naisten ikettäjä olisi päässyt valtaan, serkkuni oli aikaan siihen kepun edustajana niin missä, juuri siellä eduskunnassa. En halua olla kohtelias epä. Eihän se Eskon vika ole vaan kepullahan ei tosiaan ole ollut yhtään luotettavaa ehdokasta haastamaan muita ehdokkaita valittaessa presidenttiä vapaaseen, itsenäiseen, maailman parhaaseen maahan Suomeen. Olin helvetin tyytyväinen, preesanvaalitappon kärsittyään kun mestari Esko, edelleen pikku Napoleoni ilmoitti. Itään aukenee minulle rehelliselle teollisuutta tietävälle, hyväksytylle ja yliarvostetulle mestarille uudet vapaat tuuleet. Perustan hienon ja kaikkein parhaimmalle paikalle Hesaan oman pesän. No eipä hänen pesän ovet varmaankaan hyvin monta kertaa kuukaudessa auenneet. Kysyn, oliko Esko tuhon oma, vai eikö suomalaiset yritykset mennyt hänen paulihinsa (olen paulottanut verkkoni kymmenien viusien ajan), tiedän, miten vaativaa on tehdä pyydykset, varmaanikin yritysmaailmassa ollaan ja tullaan olemaan pikkasen, hyvin tarkkoja, onko luotettava, tietävä vai luppasilmä kieroonkatsova vastapuoli. Nokia otti tietoisen riskin, se on yrityksen oikeus. Minulla ja paljon toisilla on vapaa oikeus päättää, valita. Luppasilmä Aho estää minun valitsemasta nokian. Sitra, niin kuka ja ken tekee tutkimuksen, mihin sateenvarjon mittainen tuhlasi meidän veronmaksajien eurot. Kepu tietää sen mutta mitteekäs se kepu aina tekkeekään ( pettääkö).

    • kuusikaunokki

      Vajaa mittaiset pyrkyrit. Yleensä ovat kototouhuissan keittiönjakkaralla seisojia, mikäli pystyvät. Näitä samanlaisia pieniä tyyppejä löytyy ihan meidän omalta kylältä. Kotona he hirmuilevat mutta meidän joukossa aikuisten miesten ja naisten joukossa, no he ovat säälittävän naurettavia.

      • Tunsin

        Esko Aho "vouhotti" Teiniliiton asioissa pitkä tukka liehuen, flanellipaita päällä ja oli olevinaan tärkeä mies jo silloin.


    • kuusikaunokki

      kaikkein paras. Paavo täysin idioot, vähäpätöinen kaikkia ymmärtävä itsekäs mulkuton tanhuaja, sosiaalisesti epäkypsä takemään yhteistyötä, selkäänpuukottaja. Onneksi Kekkonen kuoli, Paavo jäi, tai kepu visastui ja jätti Paavo raukan istumaan ns pientareelle. Tämä höpöttöja Matti kuitenkin kuseksi pöksyynsä ja antoi Paavon nöyryyttä ja huuhdella, vetää päättömän höpöttäjan kölin alta, toivottavasti Matista olisi huuhtoutunut kunnon mies. Matti hyvä, mikäli olet kiireiltäsi jaksanut, vai onko akkojen kanssa käydyt seikkailut ottaneet tosi liian paljon aikaa sinulta. Kokoomus naureksii, koska pääministerillä seisoo ja he saavat hoidella kaikessa rauhassa omaan pussiin presidentin kanssa. Kepulainen on edelleen kepulainen, tyypillinen, anteeksi teidän pöksyyn kusija. Harrastelijat käyvät ulkopuolisina töissä ja ottavat kaikken mahdollisenveroedun. He ovat teidän rehellisisten yrittäjien loisia. Eikö teidän etujärjestö MTK pysty vai eikö halua hoitaa, tehdä ja päättää, ettei teidän rehellisten yrittäjien pöydästä harrastelijat syö omaa heille kuulumatonta osaansa.

      • raukkoja

        ss miehiä rasisteja, joita suomi ei kaipaa yhden yhtäkään, yäk, yäk, yäk.


      • kuusikaunokki
        raukkoja kirjoitti:

        ss miehiä rasisteja, joita suomi ei kaipaa yhden yhtäkään, yäk, yäk, yäk.

        Olen tosiaan raukka mutta en ole hölmö. Minulla ja toisilla on oikeus kirjoittaa. Sinä taidat olla täysin järkeä vailla oleva raukka. Äitisi, huorarakastettusi tai homoparisi kirjoittelee sinun puolesta. No, jos ei älli tällää, lääkkeethän ei siihen auta. Minähän käytin perustellun kirjoittelun, miksi Esko kusi pöksyynsä. Lopputuloshan oli mielestäni ihan oikea. Sosiaalipummi, mikä pummi, miten Nokian oikeastaan käy, huonosti ainakin nyttemmiten näyttää.


      • se taisi

        tulla yhtenä sekavana ryöppynä kaikki mitä päässäsi pyörii


      • kuusikaunokki
        se taisi kirjoitti:

        tulla yhtenä sekavana ryöppynä kaikki mitä päässäsi pyörii

        nuku hyvät unet, toivottavasti saat pääsi toimimaan. Esko ja perhe niin missä on perhe. Sanottiin ennen naapurimaasa idiot, idiot niin missä luuraa Suomessa idiot.


    • se nyt

      mikään ihme ole. Kaikki, jotka suomea ymmärtävät lopettivat ostamasta Nokialta. Pankaapahan kiertämään ihan tosissaan. Minä en osta yhtään kännykkää Nokialta niin kauan kuin Esko Aho on Nokialla töissä.

      • hoh hoh hoooooooooooooo

        hoh hoh hooooooooo,kyllä kurssi laskee, kun sinun punikin 20 kännykkä jää ostamatta. Hoh hoh hooooooooooooo. pieruakin tulee.


      • kuusikaunokki
        hoh hoh hoooooooooooooo kirjoitti:

        hoh hoh hooooooooo,kyllä kurssi laskee, kun sinun punikin 20 kännykkä jää ostamatta. Hoh hoh hooooooooooooo. pieruakin tulee.

        maksettu mainos Nokialle, paljonko nettosit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      106
      1285
    2. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      58
      1272
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      17
      1070
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      18
      955
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      823
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      114
      814
    7. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      15
      752
    8. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      64
      742
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      38
      629
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      72
      623
    Aihe