siinä on OIKEA MIES. oli 2 kautta ja muutatti lain. Tulee seuraavaksi 6 vuodeksi piakkoin!!!
PUTIN PRESSAKSI
toistamiseen...
6127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Putin on valtiomies, josta hänen johtamansa kansa voi olla ylpeä. Olen kateellinen venäläisille.
kaukana on ne ajat kun meidänki pressa hiihteli ja urheili ja hoiti ulkopolitiikkaaki.Nyky johto on länsimaiden sätkyukkoja ja jokainen liike onku narusta vedettäis.mutta onhan meillä toi koko kansan Soini ja sitä voi äänestää porvarit ja sosialistitki.Eikös se oo meidän häpeä jos me ei uskalleta muuttaa suuntaa.taitaa olla jo koko kansa pian eläkeputkessa ja pelko turvallisuudesta on niin kova ettei vaan mikään muuttuis.
On paljon vahvempia johtajia muualla päin.
Kerro helvetissä! Kiinnostaa todella!
Olisipa meillä presidentti, kuin Kekkonen. Emme tarvitsisi uutta "talvisotaa", jotta saisimme taas valtakunnamme johtoon vahvan valtiomiehen.
Seuratkaa TV-sarjaa "Piru ja Peijooni".
heittäydy lapsellisen tietämättömäksi! Putin on kiero kuin korkkiruuvi. Kukaan ei ota kohta selvää, mitä se äijänkäppänä meinaa. Muuta hänen orjakseen, jos häntä kaipaa. Hänhän on tulossa sotahulluksi sotakoneineen ja pelleilee kaikenmaailman 'tiikerinkesyttäjäroolissa' saadakseen sädekehän päänsä päälle. Toisaalta painostaa muuta maailmaa, ettei kansat saa tehdä omassa maassaan mitä tahtovat. Myöskään ei hoida hyljättyjä lapsikansalaisiaan oikeudenmukaisella tavalla, vaan nämä joutuvat kyyhöttämään viemäreissä alkoholisti- ja huumevanhempien hylkääminä. Turha vinkua muuta, ota totuus käteen ja sydämeen!