ÄLÄ KIELLÄ JEESUSTA.

Kuka tahansa tunnustaa minut ihmisten edessä,hänet minä myös tunnustan Isäni edessä joka on taivaissa.Mutta kuka tahansa kieltää minut ihmisten edessä,hänet minä myöskin kiellän Isäni edessä,joka on taivaissa.Matt.10:32-33...Ole ylpeä kun tunnet Jeesuksen,ole ylpeä kun sua herjataan kun todistat Jeesukseseta,älä pelkää toista ihmistä kun todistat.

12

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sinä kaikentietävä

      vain YKSI?

    • polton

      se on syntiä!raamatussa sanoo, että herra ei laiskoja elätä! milloin menet töihin!

    • elämä muuttui

      kun kohtasin Jeesuksen.
      Oli joku joka niin paljon minuakin rakasti, että kärsi ja kuoli voidakseen pelastaa minut.
      Hän nousi kuolleistakin että minäkin sain kasteen jälkeen uudessa elämässä vaeltaa.
      En kiellä Herraani Jeesusta en.
      Jumala armahtakoon niin tapahtumasta.

      • sairasta touhua

        Jessehän teki kuten Herakles ja monet muut jermut ennen häntä.

        Jospa sinäkin pystyt siihen; tapata itsesi vaikkapa kaikkien islamin uskoisten puolesta.


      • frihet
        sairasta touhua kirjoitti:

        Jessehän teki kuten Herakles ja monet muut jermut ennen häntä.

        Jospa sinäkin pystyt siihen; tapata itsesi vaikkapa kaikkien islamin uskoisten puolesta.

        Saatana on tullut tappamaan, varastamaan ja valehtelemaan,mutta Kristus tuli antamaan elämän, yltäkylläisen elämän, joten annetaan kunnia ja kiitos Hänelle, jolle se kuuluukin, Jeesukselle Kristukselle.


      • pelastuu
        sairasta touhua kirjoitti:

        Jessehän teki kuten Herakles ja monet muut jermut ennen häntä.

        Jospa sinäkin pystyt siihen; tapata itsesi vaikkapa kaikkien islamin uskoisten puolesta.

        ja vain Jeesuksen tarvitsi kuolla ja nousta kuolleista, hankkiakseen kaikille ihmisille mahdollisuuden pelastua.

        Ei minun tappaminen, tai tapattaminen kenenkään sielua pelasta, ei ole kenellekään hyödyksi, eikä ikuiseen elämään ovea avaa.
        Jeesus on ovi, Hän on tie, totuus ja ELÄMÄ.

        Jeesus rakasti Isää ja ihmisten pelastamista niin paljon, että uhrasi itsensä.
        Taistelun hänkin kävi Getsemanessa.(nimi tarkoittaa Öljypuristamo) Hänen oma tahtonsa etsi muuta keinoa pelastaa ihmiskunta ja säästää
        oma elämä, mutta vaihtoehtoja ei ollut, joten

        Hän suostui Isän Jumalan tahtoon, Lunasti ihmiskunnan, kuolemalla otti ihmisille kuuluvan rangaistuksen päälleen ja nousi kuolleista, koska Jeesus oli synnitön, täysin Jumalan tahtoon suostunut.
        Näin Hän täytti kaiken Jumalan vanhurskauden vaatimuksen ja myös lain ja antoi itsessään Häneen uskoville mahdollisuuden päästä armosta(Jumalan ansaitsematonta hyvyyttä meitä kohtaa) osalliseksi.


      • Eroe
        frihet kirjoitti:

        Saatana on tullut tappamaan, varastamaan ja valehtelemaan,mutta Kristus tuli antamaan elämän, yltäkylläisen elämän, joten annetaan kunnia ja kiitos Hänelle, jolle se kuuluukin, Jeesukselle Kristukselle.

        Tuttua on varmaan viinan kirot. Tuossa kerroin kuinka veljeni on viinan siteissä, johon saatana on hänet voimakkaasti sitonut.
        Jos vaimosi kanssa tai vieläpä lisäksi jossain rukoushetkessä kantaisitte joskus hänet Herran eteen.

        Minulle soitti kerran eräs mielenterveyspotilas ja sanoi;
        muista häntä kerran rukouksissa.

        Ei ollut paljoa pyydetty ja muistin varmasti.


    • hirvas

      sellaista on tehnyt?

    • Eroe

      Minua siunaa kun olet KAN-asialla, eli olet saanut sen sydämelle. Itsekin aikoinaan vein miehiä KAN,nille ja kävin tapaamassa.

      Veljeni joka ei ole uskossa, oli uskomaton lääkäri ehdottanut KAN-kotia. Toiset juopot olivat pelotelleet paikasta ja veli-mies ei lähtenyt.
      Olen muistanut häntä rukouksissa koko uskossaolo ajan, olen vienyt kokouksiin ja hengellisiin tilaisuuksiin, mutta ei ole vielä ratkaisuaa tehnyt. Moni on sanonut;

      ompa helppo muistaa.

      • Kan-koti on hyvä paikka ja siellä on moni päässyt uudenelämän alkuun.Muistetaan rukoksin kan-työttä.


      • Raisiossakin
        aksu521 kirjoitti:

        Kan-koti on hyvä paikka ja siellä on moni päässyt uudenelämän alkuun.Muistetaan rukoksin kan-työttä.

        on työ niin hyvin edennyt ja niin paljon alkoholisteja vapautunut, että kaupunki uudet tilatkin järjesti.

        Kymmenet ex alkoholistit ovat löytäneet puolison ja päässeet ihan normaaliin elämään kiinni.

        Kannattaa kiitoksen kanssa muistaa KAN-työtä ja siellä palvelevia ihmisiä, jotka Jumala tuntee.

        Siunausta


    • kkarjalainen

      Ole ylpeä kun todistat pseudotieteellistä paskaa, ole ylpeä kun teet pellen itsestäsi, ole rohkea ja sokea kun yrität puolustella kantaasi ja todisteitasi. gg jätkät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      207
      5200
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3696
    3. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      11
      3460
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      63
      3150
    5. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      39
      3129
    6. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      41
      2326
    7. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      104
      2325
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      30
      2172
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      76
      2130
    10. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      92
      2069
    Aihe