Suomi tarvitsee Tarja Halosen ymmärtäväistä ja kypsää näkemystä kansakunnan eläessä kriisivaiheessa. Jyrkkä tuloerojen kasvattaminen ja nuorison pahoinvointi on seurausta oikeisto-uusliberaalista hallituspolitiikasta. Nyt on kuunneltava ihmisläheistä ja maailmalla arvostettua presidenttiämme ja turvattava kansan tulevaisuus. Jatkokausi tukisi presidentin asemaa ja loisi maasta turvallisen kodin lastemme ja lastenlastemme varttua.
Nyt kaikki mukaan - jokaisella sukupolvella on oikeus tuvalliseen ja oikeudentuntoiseen valtiojohtoon.
Nyt kaikki mukaan - jokaisella sukupolvella on oikeus tuvalliseen ja oikeudentuntoiseen valtiojohtoon.
Vastaukset 7
Vanhimmat
netin käyttö sallittu hulluille???????????
pääsit tänne kirjoittamaan...
Ymmärtäväinen asenne ei poista kriisiä. Jos Halonen olisi niin kaikkivoipa, kansalaiset olisivat voineet hyvin jo vuodesta 2000 lähtien. Toisin on käynyt. Halonen ei ole Aurinko, Kuu eikä edes mikään Andromeeda.
Kukaan ei huomannut mitään, kun Kekkonenkin oli ihan pihalla. Presidentin merkitys on ainoastaan symbolinen ja erittäin rajallinen. Lopettakaa jo se halospalvonta!
pöljä
"Jyrkkä tuloerojen kasvattaminen ja nuorison pahoinvointi on seurausta oikeisto-uusliberaalista hallituspolitiikasta"
Kaksi edellistä hallitusta ovat saaneet tämän tilanteen aikaan ja nuo hallitukset ovat siis mielestäsi oikeistouusliberaaleja? !
"Jatkokausi tukisi presidentin asemaa ja loisi maasta turvallisen kodin lastemme ja lastenlastemme varttua."
Kannattaisi tutustua lasten ja nykynuorten henkiseen tilaan. Masennuslääkkeiden käyttö on kummasti moninkertaistunut ja jonot psykiatriseen hoitoon kasvaneet. Missä ovat entiset moraaliset, eettiset ja hengelliset arvot? Olisiko näiden puutteella jokin looginen yhteys yhteiskunnankin pahoinvointiin?
http://keskustelu.kauppalehti.fi/5/i/keskustelu/thread.jspa?threadID=98820&tstart=0
Jatkokausi kuten Kekkosellekin, joka olisi hävinnyt lailliset ja vapaat vaalit mutta tullut valituksi, tavalla tai toisella.
Korkea toimitsija "Vaikuttajat tulossa mukaan"
nimimerkillään viittaa vahvaan hankkeeseen jatkaa Presidentin virka-aikaa.
Poikkeuslaillako ehkä, vai laajalla puoluekonsensuksella.
Toimitsija edustanee klusterin mainos-osastoa, kun ei huomaa, että ehdotuksellaan tahtomattaan viestittää, että klusterilla ei ole kuin vaalitappiokelpoisia ehdokkaita presidentti-kisaan.
Taatusti tahatonta rehellisyyttä, mutta rehellisyyttä silti.