Kertokaa, tahtoo tietää! Vai vieläkö ne krapulassa makaavat?
Minkälainen keikka
eilen Mikkelissä?
261407
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
poissa, en tiedä mikä mätti. mut ei oikeen toimi...
lisää;D
sun kandeis joskus mennä Koivusen keikoille, siellä on aina mahtava meno;)))
ja tää oli pettymys. Jäi 'läpilauletun' esityksen maku suuhun. Entisaikojen virta oli poissa... minusta.
kun tuossa alempana kerrottiin keikan menneen todella hyvin, nämä kateelliset matalaotsat herkesivät krapulassa tänne dissaamaan, kun ottaa niin päähän se että Arilla menee mainiosti.
Toisekseen näistä kirjoittelijoista ei yksikään edes ollut keikalla läpilauluineen, vanha juttu skrivata muka "arvostelut" tänne. Voi, voi tätä yksinkertaisuuden ja tyhmyyden määrää,joka asuu näissä luusereissa näppistensä takana, kun maailma on muualla ja itsellä vain se eilinen tyhjä mäyräkoira ja vitutus.
omia mielipiteitään? olen kylläkin fani en dissari. ja jos se oli MINULLE pettymys NIIN SILLOIN SE OLI. onko selvä?
olemassakaan täällä koska ollaan nimettöminä. Kantsuu kirjoittaa vaan mielipiteensä niin kyllä se fanitus siitä selviää tai sitten ei.
fanitusta täällä :)
kun kerta heti älähdit.
En ole tuo kenen viestiin vastaat. Mutta ei se näin mene.
huomannut :D
Valitettavasti ei uskota. Ottaako päähän, kun niillä menee keikat hyvin?
vastannut itse tähän ketjuun.Oletko jotenkin harhainen?
miksi sua edellisen kirjoitus haittaa? Eihän aloitus ole kummempi kun siinä ensin pyydetään palvelusta ja heti perään herjataan.
minä nimenomaan aloitin ketjun.
Älä lue tuota nimimerkkiä siihen otsikon jatkeeksi..
mitä sulle tuntemattomat ihmiset tekee. Jokainen kirjoitta mitä haluaa ja milloin haluaa.
jo keikkarapsoja. Kannattaa käydä lukemassa sieltä.
täältä saa paljon paremman kuvan keikoista
mielipiteesi. Itse keikoilla käyneenä tiedän kyllä minkalaisia ne Koivusten keikat on.
Kuten tuolla jo 'laiha Ari' -ketjussa kirjoittelin, minusta Mikkelin molemmat keikat olivat loistavia. Arin laulu on jotenkin sellaista, että se saa ainakin minut ihan nirvanaan. Se ei ole enää pelkkää kuuntelua ja ihastelua vaan se tuntuu joka paikassa ja menee koko nautintoketjun läpi eikä sen haluaisi koskaan loppuvan. No meinaa mennä ihan härskiyden puolelle, mutta niin se vaan on.
Olin siis Mikkelin molemmilla keikoilla, S-keikalla oli perheitäkin ja kaikilla kädet heilui. Ihanaa, että perheetkin viettävät yhteistä aikaa keikoilla.
K-keikoilla mua aina rassaa liian känniset ihmiset, jotka hösyävät jotain muuta kuin keskittyvät keikkaan. Pikkujouluista tullut iso miesporukka tuli sisään kesken keikan ja ennen kuin he tajusivat, että hitto kun Koivuset on loistavia, mun keikkafiilis hieman kärsi. Sen jälkeenhän siellä kavereilla kädet heilui, osasivat jopa sanat ja lauloivat. Varmaan olisivat kuunnelleen Koivusia neljään asti.
Joskus ajattelee, ettei viitsi lähteä kauemmaksi ajamaan, mutta aina keikoista saa niin hemmetin hyvän fiiliksen ja energiaa, että taatusti kannattaa lähteä.
Harmi vaan, että helmikuun keikkoja ei vielä ole missään. Pohjoisessa varmaan kiertävät ainakin, toivottavasti laivoillakin (Helsingistä lähtevillä).
Sen verran tiedän, että Koivuset on Levillä vko 8, mutta minä päivinä. Jos jollain on tietoa, olisin kiitollinen. Pitäisi saada lentolippu ja majoitus varattua.
Ihmiset on joskus tosi törkeitä eikä aina oikein tiedä, miten näihin voisi puuttua eikä järkkäreitä ole näkyvissä.
Yöllä Koivuset oli vielä takahuoneessa ennen K-keikkaa ja ovi oli vähän rakosillaan. Siellä oven vieressä oli kaveri, joka oli taatusti nauttinut alkoholin lisäksi muutakin nautintoainetta. Hän laittoi kännykkänsä ovenrakoon ja otti kuvan takahuoneessa olevista. Koivuset eivät sitä tuskin huomasivat. Toivottavasti pitävät ovet kiinni tästä lähtien, kun näitä kaikenlaisia kuvaajia tuntuu olevan joka paikassa.
ja pahamaineista materiaalia ikuistettua mm. nenänkaivuuta ja ehkä joku jopa kirosi :DD
Motiiveja ilman lupaa kuvaamiseen voi tietysti olla erilaisia kuten viime aikoina on huomattu.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=124&conference=4500000000001876&posting=22000000039377485
tänään tulee Ari voice livellä klo.19 alkaen..
mukaan siellä on herra Ylppö. Aria voi toki ihailla vielä Voicen netissä Wanaja Festeillä.
ihkutuksia?