Taantuma ja taantuma

kyllä minua ärsyttää nämä ihmiset jotka ei osaa kuin taantumaa pelätä, eivät paskalla uskalla käydä kun pelkäävät että taantuma tulee.

Minä törsään ja tärvään rahaa niinkuin ennenkin kerta töitä on!!
284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jätä pahanpäivän varalle jos sattuu jotain.
jos jonain päivänä esim.työt loppuvat.

on eri asia jos on yhden perheen talous kuin taas toisilla on suuret perheet ja pakollisia menoja paljon.

Äänestä
  • yksin on huoletonta elää, ei paina murheet, tulet ja meet miten lystäät, törsäät ja tuhlaat miten haluat. heh heh :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hoh-hoij-jaa kirjoitti:

kyllä minua ärsyttää nämä ihmiset jotka ei osaa kuin taantumaa pelätä, eivät paskalla uskalla käydä kun pelkäävät että taantuma tulee.

Minä törsään ja tärvään rahaa niinkuin ennenkin kerta töitä on!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu