Sinetin puuttumisesta vakavaa

Minusta on omituista se, että jotkut adventistit jo vuonna 1844 lakanoissaan innolla odottivat mäen nyppylällä jeesuksen saapumista ja heiltä puuttui sapattisinetti.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niinpä!
Missähän se totuus silloin kurvaili?

Äänestä

Niinpä!
Missähän se adventtitotuus silloin kurvaili?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asiaa... kirjoitti:

Minusta on omituista se, että jotkut adventistit jo vuonna 1844 lakanoissaan innolla odottivat mäen nyppylällä jeesuksen saapumista ja heiltä puuttui sapattisinetti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu