ANNA HUONOIN

Anna oli tänään, kyllä tosi huono, joutaisi kotiin jo koko mimmi. Ei yhtään voittajan oloinen ja hirveen teennäinen. Koopilla taas asenne kohdallaan ja muutenkin aika makee ääni ja olemus.
8769
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Annan esitys oli pirteä ja humoristinen. Mutta suomalainen junttikansa ei sellaista ymmärrä, vaan pitää teennäisenä. Anna-Kaisan sieluton huuto oli huonoin esitys tänään.

Äänestä
  • aika ihkuu ku se sano et runkkutukutukutuutuu

    Äänestä

  • en junttimaassa ole asunut aikapäiviin. Jaana ja Anna olisi aivan hyvin voineet vaihtaa paikkaa eikä olisi itkettänyt ollenkaan.

    Äänestä

  • "Sieluton huuto" on erinomaisen kuvaava ilmaus Anna-Kaisan esityksestä. Kappale tosin oli mielestäni sellainen, että ehkä ne sopivat yhteen. Yleensä hän laulaa hyvin.

    Anna on ihana, niin lauluäänen/-tyylin, esiintymisen, kuin kappalevalintojensakin puolesta. Toivottavasti kuulemme hänestä jatkossakin ja hänen omalla tyylillään.

    Äänestä

nuotin vierestä, Jaana ja Kalle oli tylsiä taviksia ilman mitään havaittavaa asennetta, joka oli teemana. Joutivatkin kaikki kolme olla pudotusuhan alla.

Äänestä

Annan taitoihin sen kummemmin kantaa ottamatta niin avauksesi ÄRSYTTÄÄ:Vaatii ehdottomasti oman avauksen tämä sinun juttusi, kun alapuolella on melkein samoilla sanoilla jo olemassa keskustelu.

Äänestä

joka on musikantti eika ole seurannut Idolsia, katseli kanssani eilisen Idols-jakson. Han sanoi Annan kohdalla ettei hanen aanensa soi yhtaan, vaan on todella latteaa. Hauskaa katseltavaa kuitenkin kuulemman. Myos Anskun kohdalla sanoi ettei hanen aanensa riittanyt ko. lauluun. Vaikka mina en ole ammatiltani mikaan musikantti, olen vain musikaalinen, niin minunkin korvaani otti Anskun epavireys ja se ettei Annan aani soinut ollenkaan. Poijat olivat eilen parempia.

Äänestä

Anna Buuu!!!ström tuo teennäinen Blondi joka ei osaa ei sitten pätkääkään laulaa. sais jo kyllä PIAN
tipahtaa! Esim. Jaana (tosin kovin nuori) näihin skaboihin oli parempi kuin "Ansku" ja BUUUstömmi yhteensä!! Parkkonen on ainoa joka todellakin osaa jotakin ja Koop:lla taas oli eilen "vanha herra! Cockerin meininki that's good! Kalle osaa laulaa
tosin "röyh"täilyt silloin alussa oli vähän liikaa!

Olen 20 v erilaisia "artisteja" takaapäin katsellut ja kuunnellut!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MaikkitaR kirjoitti:

Anna oli tänään, kyllä tosi huono, joutaisi kotiin jo koko mimmi. Ei yhtään voittajan oloinen ja hirveen teennäinen. Koopilla taas asenne kohdallaan ja muutenkin aika makee ääni ja olemus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu