Tässä taas näkyvät feminismin synkät jäljet! Taas ollaan hauska, ja humosristinen kauneiskilpailu onnistuttu pilaamaan, kun mukaan soppaan ovat sotkeutuneet äärifemistit, jotka onnistuvat AINA pilaamaan kaiken kivan ja hauskan tekemällä siitä tasa-arvo kysymyksen:
http://www.iltasanomat.fi/viihde/viihdeuutiset.asp
http://www.iltasanomat.fi/viihde/viihdeuutiset.asp
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kerrohan, mistä sait äärifeministit vedettyä tähänkin soppaan? Jos viittaat Hannulan taannoiseen toteamukseen omasta feministisyydestään, olet hakoteillä ja pahasti. Voit hiljaa tykönäsi miettiä, osallistuisiko äärifeministi (mitä se nyt ikinä tarkoittaakaan) pinnalliseen kauneuskilpailuun.
Tasa-arvokysymyksen? Mainittiinko tuossakaan jutussa tasa-arvoa millään lailla? Näyttää siltä, että te antifeministit itse näette asioissa tasa-arvokysymyksiä, joista onkin sitten kätevää syytellä feministejä. Epätoivoista.
on sovinisti.Kuka viisas mies pystyy olemaan enää sovinisti kun on tajunnut feminismin idean.
Spektaakkeli, tai olikohan se joku toinen, kirjoitteli tuossa yhdessä viestiketjussa "miten ainoastaan naisen suusta voi kuulla miten joku on mennyt pilalle tai tuhoutunut" Näin väite on kumoutunut.