Selviä eroja havaittavissa!

Add'venttikirkko (lisukekirkko) on tunnettu Raamatun Sanan muuttamisistaan ja siihen lisäämisistään.
Täällä pieni iltapala näytteeksi.

http://www.adventtikirkko.fi/opetus/kristela.html
4137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

viittauksia Raamattuun, joten sinun kristinuskosi ei siis hyväksy Raamattua...

Äänestä
  • Hyväksyn kaiken Raamatusta sellaisenaan ja niidssä yhteyksissä jioihin ne ovat asetetutkin. Mutta adventtikirkon omin sanoin tehdyt selitykset olivat adventismiset.Osa käytetyistä viitteistä eivät puhu edes samasta asiasta jota ne ovat asetetut todistamaan.
    Näin syntyy kahden opin tilanne ;
    A) Raamattu opettaa /B) add'venttikirkko opettaa

    Äänestä

Adventistit eivät ajattele kuten sinä..
ja toiseksi eivät ajattele monet muutkaan...
vaikka eivät adventisteja olisikaan..

Näyttää siltä että olet pudonnut siihen Riitta Nenosen kaivamaan Anti-atte kuoppaan ... varo vaan että et nyrjäytä jalkaasi ..

Tuskinpa monikaan Suomessa on omassa uskossaan samalla kannalla kuin sinä tai Riitta ... se EHKÄ näyttää siltä .. kun puskajussit huutelevat "mielipiteitään" Adventismista mutta jos keskustellaan esimerkiksi sinun uskostasi ?? niin kuinka monella on sama usko ... uskoakseni ei monella... vaikka en tiedä missä kirkossa itse olet ... Kerrohan itsestäsi sen sijaan että huutelet muiden tekemisiä ja uskoa -- rekisteröi oma nimimerkki ja NÄYTÄ että olet se mies sanojesi takana jonkalaisena haluat meidän sinua pitävän.. etkä vain surkea muiden parjaaja minkä sanomiset enimmäkseen vain haukottavat jokaista ..

Niin että siitä vain rekisteröitymään ...

Et kai ole yksi niistä jottka käyttävät internettiä hengitysreikänään - mihin saavat purkaa kiukkuaan kun vaimo on kotona lukenut läksyn ja tukkinut suun :))

Siis mihin "lisukirkkoon" itse kuulut?

:)

Äänestä
  • Kyllä osa tuolla kirjoitetuista asioista on sellaista, jota ei pitäisi kirkon opettaakaan. Johan Raamattu itse ne asiat opettaa erilailla!
    Miksi he menevät ohi sen mikä on kirjoitettu?
    Uskohan on yksityinen asia eikä kirkon asia!
    Eihän kirkko mene väärän vuoksi "kadotukseen" vaan kyllä väärän opetuksen kärsii aina yksityiset ihmiset joita on opetettu väärin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


add'venttikirkko opettaa kirjoitti:

Add'venttikirkko (lisukekirkko) on tunnettu Raamatun Sanan muuttamisistaan ja siihen lisäämisistään.
Täällä pieni iltapala näytteeksi.

http://www.adventtikirkko.fi/opetus/kristela.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu