Tärkeä parannusehdotus

Kaikki somalit pitää saada Suomeen, koska sillä konstia merirosvous loppuu Punaisella merellä.
394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tulee lisä jännitystä risteilyille Suomen vesillä.

Äänestä
  • "Siirtyykö rosvot Suomenlahdelle"

    Peritty ammatti tuskin vaihtuu ympäristömuutoksella. Ruotsinlaivoilla saattaa alkaa uusi meininki. Vai alkaako?

    Äänestä

  • pohdiskellessa kirjoitti:

    "Siirtyykö rosvot Suomenlahdelle"

    Peritty ammatti tuskin vaihtuu ympäristömuutoksella. Ruotsinlaivoilla saattaa alkaa uusi meininki. Vai alkaako?

    Eipä ole tavat tai perinteen vaatimat asiat muuttuneet muutoksella vai onko.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maailman pelastamiseksi kirjoitti:

Kaikki somalit pitää saada Suomeen, koska sillä konstia merirosvous loppuu Punaisella merellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu