vankiloihin

omat sairaalat, muista sairaista ei niin väliä. Yhteiskunnan pitää huolehtia vähäosaisista. Provo, provo! http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=138246
292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kapitalistimaat saivat nostettua Suomen mainetta Kataisen "työväenpolitiikan" ansiosta niin tämä rikollisten masennus- ym.taudit hoitamattomana pilaa koko Suomen brändin.

Äänestä

Omat sairalat tietysti ja Mengelen tasoinen lekuri hommiin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pitäisi saada kirjoitti:

omat sairaalat, muista sairaista ei niin väliä. Yhteiskunnan pitää huolehtia vähäosaisista. Provo, provo! http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=138246

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu