Monikulttuuri
Nurkkaus
2148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
"Viiden noin 11-vuotiaan ulkomaalaistaustaisen tytön porukka oli tuolloin repimässä tukasta, lyömässä, potkimassa ja sylkemässä kahta ikäistään tyttöä, kun paikalle sattunut sivullinen nainen meni väliin."
Mikä siinä mättää, kun vihreät näyttävät ajattelevan että raiskaus tai pahoinpitely on kulttuuria, ja joukkoraiskaus tai joukolla pahoinpitely on oikein multikulttuuria.
Mitä multimpaa niin aina vaan parempaa.
Tästä maasta taistelleet ja heidän jälkeläisensä he tuntuvat multikulttuureineen haluavan multiin mitä pikimmin.
Tuo pahoinpitelyjengi on vain alkua. Mikäli tätä kehitystä ei pysäytetä alkuunsa, on täysin mahdollista että vain muutaman vuoden sisällä kaduilla riehuvat maahanmuuttajien patrullit vesureineen aivan RUANDAN KANSANMURHAN tyyliin.
Siksi olisi tärkeää saada syylliset kiinni kahdesta tärkeästä syystä: Ensinnäkin jotta väkivaltaan syyllistymättömät eivät leimaantuisi, ja toiseksi jotta tulisi selväksi ettei tällaista heimosotaa sallita suomessa.
Vai sallitaanko?
Vihreillä ainakin tuntuvat olevan aivan omat lakitulkinnat pääkopissaan.