takaisin vuoteen 2015 mennessä jolloin Suomen pitäisi olla turvallisin maa Euroopassa mamuille.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2008/11/752718
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2008/11/752718
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sisäministeriö kitkee syrjintää uusilla ohjeilla
20.11.2008 16:02
Sisäministeriö ryhtyy kitkemään syrjintää uusilla ohjeilla. Ministeriö julkaisi tänään Helsingissä koko hallinnonalaansa sitovat linjaukset, joilla pyritään edistämään eri väestöryhmien yhdenvertaista kohtelua.
Linjaukset koskevat muun muassa etnistä ja kansallista alkuperää, ikää, kieltä, uskontoa, vammaisuutta, seksuaalisuutta sekä sukupuoli-identiteettiä. Linjausten perusteella on tarkoitus tehdä myöhemmin ministeriön yhdenvertaisuussuunnitelma, joka kertoo käytännön toimista.
Sisäministeriön tavoitteena on, että Suomi vuonna 2015 olisi moniarvoisuuteen perustuva Euroopan turvallisin maa.
Millähän ministeriö aikoo saada muslimit nuodattamaan kafirien laatimia lakeja tai sääntöjä. Ei ole muuallakaan maailmassa onnistuneet, niin miten se meillä onnistuisi Suomessa.