Mietin tässä...

Uskovaiset mielellään yrittävät demonisoida ateisteja vertaamalla heitä esim. kommunisteihin.
Johtopäätös tästä on että he joko yrittävät provosoida rankasti, jolloin näihin ei pitäisi reagoida. Tai sitten he vain ovat yksinkertaisesti tyhmiä. Ja taaskaan ei tarvitsisi reagoida mitenkään..
Mutta ehkä tämä on.... Hmmm.....
3184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

joka ei ole koskaan toiminut missään muualla kuin sademetsien alkuasukkaitten tai muiden pienien kansojen keskuudessa. Siihen sanaan on liimattu niin paljon muita merkityksiä, jotka eivät siihen kuulu.

Äänestä

ateistien luoma stereotypia hihhulismista on
erittäin tarkka näyte aatteen epävarmuudesta
millä halutaan luoda omaehtoisia mielikuvia uskovista, jotka ovat valheellisia. Kommunistit
ovat kuitenkin ateisteja, ilman demoneita tai demonien kanssa

Äänestä
  • Olin aikoinaan 2-Vuotta kristillisessä opistossa ja voin sanoa että suurin osa huhhuli stereotyppioista mistä täällä puhutaan on jonkunverran kohdillaan! ei kaikki! mutta suurin osa!

    Ateismi Aatteena on vankalla pohjalla! Miten ihminen voisi horjua ajatuksella joka on on/off? uskoa/ei uskoa!

    ei ole melkein uskoa! :)

    Kommunistit varmaan olikin Ateisteja osa.
    Mutta se ei tarkoita sitä että meitä täällä voi haukkua kommunisteiksi!

    Eiksni?

    Sehän olisi sama asia kuin sanoisi että Invisiittio oli Kristillisyytta on sama kuin Kristilliset ovat inkvisiittiota!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


weccu kirjoitti:

Uskovaiset mielellään yrittävät demonisoida ateisteja vertaamalla heitä esim. kommunisteihin.
Johtopäätös tästä on että he joko yrittävät provosoida rankasti, jolloin näihin ei pitäisi reagoida. Tai sitten he vain ovat yksinkertaisesti tyhmiä. Ja taaskaan ei tarvitsisi reagoida mitenkään..
Mutta ehkä tämä on.... Hmmm.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu