Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Alemannia Aachen ja JYP

105 jyp-kalpa 1 1.45
106 jyp-kalpa( 1) 1 1.85

125 alem. aachen-osnabruck 1 1.40

kloten voittaa langnaun kohde 127 kerroin 1.50
new jersey voittaa ny islandersin kohde 138
3277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Häh vai Mitäh? Vai Missä?

Äänestä

Jyppiin en ota kantaa, mutta Aachen pitäis olla päivän varmimpia.

Aachen kotona :WLWWW   
Osnabrück reisussa: DLLLL

Prosentit 69-19-19 / 34-25-41 ! / 48-44-8

Keskiarvolla 50-29-23

Aachen GFH 1,33 GAH 0,5
Osnabrück GFA 1,5 GAA 2,66

DIFF 1,33-1,5 = 0,17 hyökkäys
DIFF 0,5-2,66 = 2,16 puolustus siis selkeästi kovempi, kuin naapurin. Hyökkääjät melko tasavertaisia.

Äänestä
  • tottakai

    DIFF 1,33-1,5 = -0,17 hyökkäys
    DIFF 0,5-2,66 = -2,16 puolustus siis selkeästi kovempi kotona, kuin naapurin vieraissa. Hyökkääjät melko tasavertaisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


päivän varmat kirjoitti:

105 jyp-kalpa 1 1.45
106 jyp-kalpa( 1) 1 1.85

125 alem. aachen-osnabruck 1 1.40

kloten voittaa langnaun kohde 127 kerroin 1.50
new jersey voittaa ny islandersin kohde 138

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu