TALVISOTA 1939-40

Osaisko joku kertoa kuinka suurilla voimilla vihollinen yritti vallata maan ja kuinka suuret oli
tappiot ?
2133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Talvisodan tappioissa. Kaunis kiitos siitä sitten nykyinen islamofobinen ilmapiiri.

Ranskassa jo uusnatsit kaatavat ensimmäisen maailmansodan muslimisankarivainajien hautoja. Nyt odotellaan vaan koska halla-aholaiset keksivät aloittaa riehumaan samalla tavalla Suomen sodissa kuolleiden muslimien haudoilla.

Natsithan pistivät Saksassa I maailmansodan sankarivanajajuutalaisia kiitokseksi kaasukammioihin.

Rasismi on todellista isänmaallisuutta? Vaiko ehkä sittenkin lähempänä maanpetturuutta? Somalitaustaiset armeijassa, Halla-ahot sivarissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lukumäärät kirjoitti:

Osaisko joku kertoa kuinka suurilla voimilla vihollinen yritti vallata maan ja kuinka suuret oli
tappiot ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu