MILLOIN TEILLÄ ON TILAISUUKSIA,JONNE VOI KAIKKI TULLA...??OULUSSA NOKELASSA??IHAN MIELENKIINNON VUOKSI....!!!!!
KERTOKAA PLEASE!!!!!!!!!
H.P.L
5410
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kolme kertaa viikossa. Niihin on osallistuttava.
Niin että kaiva puhelinluettelo esille.
Sinut otetaan hämmästyttävän ystävällisesti vastaan. Tosin et tiedä mitään, mutta se ei haittaa.
Eivät muutkaan liittyneet kovin paljoa ole tienneet.
Lykkyä pyttyyn. Heillä on rakkaus keskuudessaan.
tilaisuudet on kuivia ja tylsiä esitelmiä jne. Et sinä niistä mitään kostu jos et tiedä jehovalaisesta opista mitään. Laulutkin on huonoa musiikkia. Omapa on asiasi.
Harmagedoniin (soon in theatre near you) on kaikki tervetulleita. Niin maan järisyttävä show, alle 0,1 prosenttia selviää hengissä. Jännitä kuinka isäsi, äitisi, sisaresi, veljiesi, lastesi, naapureidesi ja heidän lastensa käy. :-)
Vakavasti puhuen, mene sunnuntaiaamun esitelmään valtakunnansalille, kuulet lisää.
Joo.Sunnuntai on hyvä päivä käydä tsekkaan, bileaika on 11-13 (ainakin käsittääkseni).Minua on yritetty houkutella Välivainion salille vierailulle ( tunnen erään JT:n).Eipä ole vaan tullut käytyä.
Jos ja kun sitten menet sinne niin kannattaa varoa ns."rakkauspommitusta".Kaikki ovat äärimmäisen kiinnostuneita sinusta ja innoissaan että olet tullut.Sinua kohdellaan todella hyvin. Mutta sehän tarkoittaa vaan sitä, että olet heidän silmissä erittäin potentiaalinen JT... kun kerran salillekin tulit. Arki tulee sitten myöhemmin.
". Mutta sehän tarkoittaa vaan sitä, että olet heidän silmissä erittäin potentiaalinen JT..."
Ei, vaan se tarkoittaa sitä, että olet heidän silmissään potentiaalista tuntiraporttiainesta ENNEN kuin menet kasteelle. Sen jälkeen kukaan ei ole sinusta kiinnostunut. Tekosyyksi sanotaan, että nyt on sinun vuorosi jakaa sitä "rakkautta", mitä olet saanut, etkä voi odottaa koko ajan "maitoa" toisilta.
Vaikka "ystävyys" näyttäisi kuinka aidolta, vaikka sinusta pidettäisiin miten huolta, niin loppujen lopuksi on kyse vain siitä, että huolenpitäjät voivat raportoida enemmän tunteja, lehtiä, uusintakäyntejä ja JOPA kirjantutkistelun! Raportoijan hengellisyys nousee seurakunnan vanhimpien hengellisyysmittareissa.
Poikkeuksiakin on. Tunsin yhden vanhimman, joka jaksoi auttaa vanhaa äitiäni vielä kasteenkin jälkeen. Asiaan saattoi vaikuttaa se, että tuo vanhin tiesi kuolevansa syöpään ja hän osasi asettaa asiat eri mittasuhteisiin kuin hamsterinratastaan ikuisesti kiihtyvällä vauhdilla juoksevat tavalliset JT:t.