Missä mun rahat perkele!

Kaksi 40€ valesakkoa olen mennyt maksamaan. Rahat takaisin ja äkkiä korot perkele!
2294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lähetä se firmalle, jos ei maksa, lähetä muistutuksia kaksi kappaletta, jos ei vieläkään, siirrä asia perintään, ja sitten aikoinaan asia tullaan oikeudessa puimaan onko ne velvollisia maksamaan sulle takaisin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maksa tomppa velkas kirjoitti:

Kaksi 40€ valesakkoa olen mennyt maksamaan. Rahat takaisin ja äkkiä korot perkele!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu