Voiko UFOihin uskova

"pelastua"?

Kristinuskon keksivät muuta sata essealaista n. 200 eaa.

UFOihin uskoo miljoonat ihmiset. Jopa 200 miljoonaa ihmistä on nähnyt "varmasti" vieraan planeetan avaruusaluksen tai olion.

Jumalaa ei tiettävästi kukaan ole nähnyt!
11244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

... siis 200 miljoonaa ihmistä on tunnistanut tunnistamattoman objektin ? ? ? ? ;)

Äänestä
  • on n. 5 miljoonaa ihmistä, jotka ovat päässeet jopa UFO:n kyytiin, ts. heidät on abduktoitu.

    Äänestä

  • tiedonmies kirjoitti:

    on n. 5 miljoonaa ihmistä, jotka ovat päässeet jopa UFO:n kyytiin, ts. heidät on abduktoitu.

    älyllistä elämää 100 miljardia kertaa todennäköisemmin kuin kristinuskon Jumalaa.

    Äänestä

  • tiedonmies kirjoitti:

    on n. 5 miljoonaa ihmistä, jotka ovat päässeet jopa UFO:n kyytiin, ts. heidät on abduktoitu.

    Pelkästään USAssa on n.5-miljoonaa ihmistä, jotka LUULEVAT päässeensä UFO:n kyytiin.

    Äänestä

Hän pääsee humanoidien taivaaseen! Se on jossain lähellä Siriusta.

Äänestä

ufvoihin. Kirjassaan Ufot ja maailmanloppu 1973 Melleri tiesi kertoa, että ufojen takana olivatkin ystävällisten humanoidien sijaan, demoniset hekiolennot. Hän paljasti samalla ufojen saatanallisen petoksen, maan valloitussuunitelman.

Äänestä
  • "demonit" sitten vallanneetkaan Maata, vaikka ovatkin teknisesti meitä miljoonia vuosia edellä?

    Äänestä

  • nykyisin hän profetoi lähinnä enää ilmestyskirjasta.

    Äänestä

  • uspekki kirjoitti:

    nykyisin hän profetoi lähinnä enää ilmestyskirjasta.

    mellerin profetioista menee pieleen! :(

    Äänestä

etteikö Jumalan luomia olentoja olisi muuallakin.Itse en ole niitä havainnut enkä näin usko.Mutta Raamatusshan on meille ihmisille ilmoitu,mutta ei pois sule muuta elämää.

Äänestä
  • Miksiköhän Raamattu ei ota mitään kantaa ko. asiaan? Ehkä moinen vaihtoehto ei edes juolahtanut Raamatunkirjoittajien tietämyksen rajoihin? Onhan Raamatun kuva maailmankaikkeudesta täysin toinen, kuin mitä tiede meille kertoo.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Usko tekee sokeaksi kirjoitti:

"pelastua"?

Kristinuskon keksivät muuta sata essealaista n. 200 eaa.

UFOihin uskoo miljoonat ihmiset. Jopa 200 miljoonaa ihmistä on nähnyt "varmasti" vieraan planeetan avaruusaluksen tai olion.

Jumalaa ei tiettävästi kukaan ole nähnyt!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu