Monikulttuurisuus on Suomessa valhetta. Eihän Suomen hindujen, buddhalaisten, amerikan intiaanien, eskimoiden jne. määrät ole monikymmenkertaistuneet. Jokainen voi helposti selvittää mitkä uskonnot ja kansakunnat tänne pääsevät ja mitkä eivät.
Moku on valhe
Missä hindut?
10543
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Se selittää keitä tulee ja keitä ei!
Tilasto löytyy helposti:
http://www.stat.fi/tup/suoluk/suoluk_vaesto.html#ulkomaidenkansalaiset
Niin missä ne meksikolaiset ja eskimot? Eli 4 ensimmäistä kattaa yli kolmasosan koko määrästä, somalit täysin yliedustettuina suhteutettuna siihen nähden mikä on heidän osuutensa maailman köyhästä väestöstä.
Ts. erikoista multikulttia...
juuri köyhyyden mittariksi - ja Somalian!!!
Monikulttuurisuuden tulee nimenomaan ohjautua tasoittaen erilaisia väestön muuttopaineita - hallitusti. Eli eiköhän se sota ole yksi sellanen...
Et kai ole "realisti"...
mutta minä vastaan asiallisesti.
Inuiteja on kaiken kaikkiaan 150 000, ja he asuvat Grönlannissa, Kanadassa ja Yhdysvalloissa. Tanskassa heitä silloin tällöin tapaa (hyvästä syystä; Grönlanti on Tanskalle kuuluva itsehallintoalue), mutta minä ainakin ihmettelisin, jos heitä muuttaisi suuremmassa määrin Suomeen, koska heille on tilaa liiankin kanssa nykyisillä asuinalueillaan.
Intiaaneja on rekisteröity noin 4 miljoonaa, joten heitäkin riittää aika hintsusti asumaan ympäri maapalloa. (Voin mainita, että Tampereen Kalkussa asuu yksi, joka on naimisissa suomalaisen kanssa.) Tosin monessa amerikkalaiseksi rekisteröidyssä voi olla intiaaniverta, joten koskaan et tiedä, milloin kohtaat intiaanin. Tuskin Suomen 5-miljoonaista kansaakaan riittää rekisteröintiin asti muiden maiden tilastoihin, vaikka meitä asuukin yli maailman.
Meksikolaisia vetää puoleensa Yhdysvallat, joka on paljon lähempänä ja rikkaampi maa, ja jossa ei käydä sisällissotaa.
Ei monikulttuurisuus ole kaupan värikartta, jossa tulee löytyä kaikki värit - vaan "luonnollisten virtojen" yhteiskunnallisessa järjestyksessä muovaama suvanto.
"Ei monikulttuurisuus ole kaupan värikartta, jossa tulee löytyä kaikki värit"
Ei toki. Silti ainakin vihreä, punainen ja musta on löydyttävä toimivasta Monikulttuurisesta Värikartasta. Mutta etenkin valkoinen, sininen ja kulta on hävitettävä maastamme tässä vuosien saatossa!
sopeutuisesta ko. olosuhteisiin.
Jos sininen, valkoinen ja kulta eivät "viihdy", niin mikäpä estää niitä lähtemästä.
Tai jos sininen valkoinen ja kulta eivät pidä tunkeilijoista, niin mikä sinä olet heidät lähettämään pois?
Onko sinulla Mover esittää joku mandaatti tälle toiveellesi?
Muistathan ettei itse allekirjoitettu lappu ole mikään voiton merkki. T: Kadunlakaisija.
että olisin heitä lähettämässä?
Mutta entä sinä! Sanot, että jos s, v, ja k eivät pidä "tunkeilijoista", niin heillä sen sijaan olisi oikeus siihen!
1. Suomessa ei yksikään tunkeilija kulje vapaana.
2. Systeemi - itse kehittämämme - on sellainen, että mikään väri ei aja toistaan ulos ilman syytä.