Antiadventisteilla ole toivoakaan paremmasta. Tyytyvät siihen mitä ovat saavuttaneet babylonissa ja viihtyvät siellä. Harva juutalainenkaan aikanaan lähti ulos ja palasi babylonista omaan maahansa. Samoin on nykyäänkin, vain pieni jäännös lähti vuoden 1844 jälkeen babylonista ulos ja heihin liittyy yksi sieltä ja toinen täältä, kunnes pelastettujen luku on täynnä.
Adventtikirkko on ainoa oikea lopunajan seurakunta ja herätysliike joka uskaltaa julistaa kolmen enkelin evankeliumia kaikissa Maailman maissa.
Adventtikirkko on ainoa oikea lopunajan seurakunta ja herätysliike joka uskaltaa julistaa kolmen enkelin evankeliumia kaikissa Maailman maissa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Näinhän se Antti ystäväisenä on, heikoillapa hyvinkin.
Jos tarkoitat kolmen enkelin evakeliumilla Ellenin sanomaa 'Suljetusta ovesta', niin rohkeuttahan tuo toki vaatiikin. Saarnata nyt kaikille kansoille armon oven tulleen peruuttamattomasti kaikilta suljetuksi vuoden 1844 jälkeen.