Ehkäpä USAN talous olisi hyvinkin voimissaan, ellei kateus lähi-idässä ja globaalin vasemmiston leirissä olisi ollut niin voimakasta.
Uskon kuitenkin että jenkit nousevat vielä ja taidanpa tietääkkin miten.
Uskon kuitenkin että jenkit nousevat vielä ja taidanpa tietääkkin miten.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos olet epävarma siitä mille palstalle viestisi kuuluu, löydät kaikki Suomi24:n palstat aakkosellisesta hakemistosta.
Ottivatko kateelliset lähi-idän sählämit usa:laisten puolesta liikaa lainaa? Hä? Aloittiko globaali vasemisto Irakin sodan? Tä?
On naurettavaa syyttää ketään ulkopuolista USA:n talouden romahtamisesta kun sen kaatoivat Texasin öljyteollisuuden NeoConsit (uuskonservatiivit) omalla sota- ja talouspolitiikallaan.
Wall Streetin "innovatiiviset" pankkiiritkin olivat siinä leikissä vain niitä hyödyllisiä KUSIPÄITÄ!
Ja Detroitin autoteollisuuden ongelmat ovat täysin kotikutoisia nekin. Huono johto! Eivät pärjää kilpailussa japanilaisille ja saksalaisille ammatti-ihmisille.
JÄRKEÄ KIRJOITUKSESSASI!
"Saksalaisille ammatti-ihmisille" USA OMISTAA SAKSAN AUTOTEOLLIOSUUDEN!
Laita jotain kehuja venäläisistä "ammatti-ihmisistä", murhaajista...