Jos suomen sisu menisi vaaleihin ihan omillaan, niin kannatus olisi varmasti samaa luokkaa kuin aikoinaan joogalentäjillä, eli 0,1-0,2%.
suomen sisu vs. joogalentäjät
huomioitsija
6233
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ei lukisi juuri kukaan. Soini on menneen talven lumia. Nyt on uusi talvi ja sisulaiset lumet. Soini saa ääniä tukiaismiljoonilla ja uhrautuvalla kentällä. Halla-aho pärjää murto-osalla tuota mediatuputusta.
Käsittääkseni Halla-Aho on yhden asian mies joka ei kestä pienintäkään kritiikkiä. Luuletko ihan aikuisten oikeesti, että tuollainen sankari pärjäisi politiikassa?
ja kaupunginvaltuutettu. Tästä eteenpäin hän ei tarvitse Soinia enää välttämättä mihinkään.
Eikös Soininvaara ollut äänikuningas? Tietosi ovat aika hataralla pohjalla.
http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Ennakkoääniä haravoivat ministerit ja ex-puoluejohtajat/1135240550491
Kyllä halliksen pudjetti oli laajakaista kk maksun luokkaa.
Halla-aho kun on älykkö, mateemaattisesti lahjakas niin homma hoituu, seuraava-askel on edukunta, ministeriainesta.
Kansanedustajan pitäisi uskaltautua julkisuuteen...