joulumarkkinat. olin perheeni kanssa lauantai aamulla joulumarkkinoilla paukussa. ensimmäisenä sai todella maukasta riisipuuroa, sitten lapsen kanssa vähän hevos ajelua. tapahtuma lapsille hieno hevos ajeluineen sekä tietenkin joulupukin tapaaminen. mutta näin vanhempana todellakaan ei mikään lapsiperheiden nautinto, pihalla mukava pakkaskeli sisällä varmaan 23-28astetta ja todella ahdasta... paikka hyvä mutta tilat jää kyllä todella pieniksi. joten menimme pihalle, ja siitä tutustumaan TAIDEMUSEOON. (ilmainen sisään pääsy) !!! siellä naamani todella hymyyn vasta menikin. hah, siis istuin oikeen tuolille ja jäin tuijottamaan sitä yhtä isoa möykkyä ,siis anteeksi ( taidetta ). ja mietin ,että olenko todella näin pihalla ,että en ymmärrä kuinka uretaanista saa aikaan taidetta !!! menkää nyt kaikki tavikset katsomaan taidetta, tai siis älkää menkö. minä kyllä lähdin siltä istumalta ostamaan pari purkkia uretaania sekä vesivärejä....... VAI TÄMÄ ON TAIDETTA. nähdään muutaman vuoden kuluttua.
taidetta
rautanyrkki
6469
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ja katsokaa nähdäksenne. Todella vaikuttavia pikkumiehiä olennaisten tuntemusten ja kokemusten äärellä.
Jos edellisen viestin kirjoittaja uretaani- ja maalipurkkeineen kykenee ilmaisussan samaan, hattua nostan hänelle.
Kiasmassa pyörii paska oksennus kusi ja sperma tehosekoittimes, ja se on taidetta. Taidankin tästä lähteä tehosekoitinostoksille. Kohta on taidetta niin että oksat pois
Kylläpä kyllä. Itse kuvantekijänä olen tehnyt uretaanista vaikka mitä.
Harmittaa kovasti kun on semmosta myrkkyä "raakana".
Itse lähdin työstämään uretaania sen edullisuuden vuoksi.
Pitää aina kehitellä halpoja materiaaleja.
Nää suomi24 sivut ei toimi yhtään! Eikö kukaan moderoi näitä sivuja?! Hyvin toimii softa ku vanha viesti pomppaa esille!
Vanha viesti pomppaa esille kun siihen vastataan.
Tavallinen piirre nettisaiteissa.
Miksi muistaisin että täällä ei ennen toiminut nii?