Hei!
Olen tässä sairastanut jo usean vuodean ajan jatkuvaa nuhaa, väsymystä sekä nivelkipua. Nivelkipua on niskassa, alaselässä ja sormiennivelissä eniten. Niska oikein rutisee kun sitä taivuttaa.
Lääkärissä olen käynyt ja kaikki yleisimmät sukupuolitaudit on testattu (hiv, kuppa, tippuri, klamydia) ja kaikki negatiivisia. Myös tulehdusarvot on verestä mitattu ja eivät ole poikkeavia. Myös allergiatestit on tehty.
Alkaa tässä jo usko loppua kun lääkärit eivät enää keksi mitä voisi tehdä ja oireet vain jatkuvat, oisiko teillä vinkkiä tähän?
Sukupuolitautiko?
avuntarvitsija
2
519
Vastaukset
- Neuvoja Jack
Hankala sanoa, hyvä että testit ovat olleet negatiiviset. Voisiko niska- ja hartiavaivat johtua huonosta työasennosta tai ryhdistä? Yksi mikä tulee myös mieleen, on homealtistus. Jos töissä tai kotona on homeongelma, sillä on mitä moninaisimpia ilmenemismuotoja, on nuhaa, väsymystä, heikotusta, verenvuotoa nenästä ja kipuja.
Reuma?
Harrasta liikuntaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu125832Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi47799Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli35796- 54691
Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva143674Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus46646Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy186639Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42616Kylpyläsaaren huonot ruoka-annokset
Annokset pienenevät ja hinnat nousevat. Bataattiransut 7e ei mistään. Lehtipihvi kutistuu kerta kerralta. Jäätelö halv21614Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e24606