Hengellisyys

Kun aina mollataan siitä ettei evoluutioteoriassa ole mitään hengellistä. Haluaisin kysyä että mitä sitten vaikkei olekkaan. Koko käsite hengellisyys on ihmisaivojen luoma käsite eikä sillä ole mitään tekemistä tämän maailman syntymisen kanssa.
Katsokaa vaikka tunnesokeita ihmisiä, jotka ovat sellaisia koska heidän aivojensa tunneosiot ovat vialliset. heidän hengellisyytensä on käynyt aika vähiin tämän takia. Älkääkä nyt yrittäkö perinteiseen tapaanne väittää minua tyhmäksi varsinkaan ennen kuin olette tehneet jonkin näköisen äö-testin.
8379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

olisi ottaa Jeesus vastaan vapahtajana, muuten tulee ikuinen kidutus helvetissä.
Jeesuksen tuleminen on lähelä. Raamattukin sanoo että vielä tämän sukupolven aikana Jeesus tulee !
Tehkää parannus ja älkää olko homoja.

Äänestä
  • minua homoksi kretiinipelle. Minun mielestäni te näytätte kaikki kaappihomoilta jotka pettävät itseänsä. tarkoittaako se että minä en usko homouden olevan syntiä että minun mielestäni se ei ole inhottavaa kuin mikä. Miettisitte kerrankin tosissanne

    Äänestä

  • Jokerslaugh kirjoitti:

    minua homoksi kretiinipelle. Minun mielestäni te näytätte kaikki kaappihomoilta jotka pettävät itseänsä. tarkoittaako se että minä en usko homouden olevan syntiä että minun mielestäni se ei ole inhottavaa kuin mikä. Miettisitte kerrankin tosissanne

    ...viesti, johon vastasit, oli trollin kirjoittama. Kreationistien kannalta on tietysti huolestuttavaa, että kieli poskessa kirjoittavat ovat aivan yhtä uskottavia kuin Raamatun sivujen läpi maailmaa katsovat. Keskustelun huumoriarvo tästä kieltämättä kasvaa.

    Äänestä

  • niitä jumalia on monen moisia. Sotaisa jumala from israel/palestiina/akkad, rauhaa rakastava suuri buddha intian suunnalta, kunnioitettava sintolainen maailmankatsomus, sekä lukemattomat muut uskonnot ja jumalat.. miksi jahve olisi oikea?

    Äänestä

  • kenny79 kirjoitti:

    niitä jumalia on monen moisia. Sotaisa jumala from israel/palestiina/akkad, rauhaa rakastava suuri buddha intian suunnalta, kunnioitettava sintolainen maailmankatsomus, sekä lukemattomat muut uskonnot ja jumalat.. miksi jahve olisi oikea?

    siinä pulma

    Äänestä

Mitähän se hengellisyys oikeastaan on? Olen usein kysellyt, mutta kukaan ei ole osannut vastata.

Äänestä

Tiesitkö että koko maailma on luotu hengelliselle perustalle?

Äänestä
  • että maailma on luotu hengelliselle perustalle vain teidän mielikuvituksessanne.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jokerslaugh kirjoitti:

Kun aina mollataan siitä ettei evoluutioteoriassa ole mitään hengellistä. Haluaisin kysyä että mitä sitten vaikkei olekkaan. Koko käsite hengellisyys on ihmisaivojen luoma käsite eikä sillä ole mitään tekemistä tämän maailman syntymisen kanssa.
Katsokaa vaikka tunnesokeita ihmisiä, jotka ovat sellaisia koska heidän aivojensa tunneosiot ovat vialliset. heidän hengellisyytensä on käynyt aika vähiin tämän takia. Älkääkä nyt yrittäkö perinteiseen tapaanne väittää minua tyhmäksi varsinkaan ennen kuin olette tehneet jonkin näköisen äö-testin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu