Tohtori Jussi Halla-ahon ilmaantuminen näyttämölle merkitsee yhtä käännekohtaa Suomen historiassa. Aina kun Suomi on ollut vaarassa, on ilmaantunut suurmiehiä, jotka ovat pelastaneet maan ja kansan. Halla-aho on yksi heistä. Hän uskalsi ajatella aikana, jolloin ajattelu ei ollut luvallista, jolloin väestön enemmistö oli demoralisoitu median ja poliitikkojen toimesta, jolloin sana ei ollut vapaa. Hän uskalsi kuvitella tulevaisuuden, jossa ei olisi maahanmuuttoa eikä maahanmuuttajia. Jossa suomalaiset olisivat jälleen yksi kansakunta, jakamaton, puhdas ja puhdistettu kokonaisuus, ilman etnisiä rajoja, ilman luokkarajoja. Mahdotonta, sanottiin. Mutta historian suurmiehet ovat niitä jotka tekevät mahdottoman mahdolliseksi. Heillä on usko joka siirtää vuoret. Ja uskon voima herättää ihmiset, sytyttää liekin ja saa sen leviämään, kerää kokoon kannattajat, jotka tekevät haaveista totta. Olen vain yksi tuhansista, jotka ovat saaneet uutta toivoa Halla-ahon myötä.
Halla-ahon korkean otsan taakse mahtuu monta ajatusta. Usein Halla-ahoa katsellessa tuumii, että mitähän uusia suunnitelmia ja aloitteita siellä onkaan parhaillaan kehittymässä. Sen ainakin tiedän, että mitkä nuo uudet visiot ovatkaan, tahdon kaikin tavoin auttaa niiden toteuttamisessa. Haluan olla yksi Halla-ahon kovista käsistä, väsymättömistä työvälineistä jotka tekevät ideoista kovaa todellisuutta, huomispäivän ankaria realiteetteja jotka vaikuttavat kaikkien suomalaisten elämään. Halla-aholla on unelma. Jonain päivänä se toteutuu. Muuten toiminnallamme, jopa elämällämme, ei olisi mitään mieltä. Taistelu antaa tarkoituksen, työn mielekkyys on päämäärässä jota se palvelee.
Halla-ahon korkean otsan taakse mahtuu monta ajatusta. Usein Halla-ahoa katsellessa tuumii, että mitähän uusia suunnitelmia ja aloitteita siellä onkaan parhaillaan kehittymässä. Sen ainakin tiedän, että mitkä nuo uudet visiot ovatkaan, tahdon kaikin tavoin auttaa niiden toteuttamisessa. Haluan olla yksi Halla-ahon kovista käsistä, väsymättömistä työvälineistä jotka tekevät ideoista kovaa todellisuutta, huomispäivän ankaria realiteetteja jotka vaikuttavat kaikkien suomalaisten elämään. Halla-aholla on unelma. Jonain päivänä se toteutuu. Muuten toiminnallamme, jopa elämällämme, ei olisi mitään mieltä. Taistelu antaa tarkoituksen, työn mielekkyys on päämäärässä jota se palvelee.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Se on todella merkittävä saavutus, onhan Soini sentään hampaattoman median valtaan nostama yksinvaltias, joka arvostaa armottomuutta, vihaa ja häikäilemättömyyttä.
Halla-aho on todella kova mies, hänen edessään Soinikin on kuin korvilleen saanut, tikkaria aneleva pikkupoika.
Sieg Heil!
Suurimman palveluksensa kansallismieliselle asialla Soini tekee, kun ymmärtää ajoissa vetäytyä syrjään. Hän loi Perussuomalaiset, mutta ei kykene johtamaan puoluetta ja kansallismielistä aatetta voittoon. Soinilta puuttuu ymmärrys perusasioista - rotueroista, kansankokonaisuudesta, väestön laadusta. Hänen näköalansa on ahdasrajainen eikä riitä vastaamaan tuleviin haasteisiin. Siksi Halla-ahon aika koittaa pian.
€U vaalit Esko Seppänen änkyrä jättää €Un, nyt on Halla-ahon vuoro ottaa €U kriittisten äänet, markkinarako on tosiasia.
Halla-aho Brysseliin, äänet on pois myös RKP:tä.
Kaksi kärpästä yhdellä iskulla, hyvä Suomi ja SP.
meni hekutus oikein.
Halla-aho vastustaa EU:ta, koska Amerikan neokonservatiivit, joiden suomalainen edustaja Halla-aho on, vastustavat EU:ta. Myöskään Israel ei pidä EU:sta, joten Halla-aho ei pidä EU:sta. Jokainen Halla-ahon mielipide selittyy, kun tajuaa että HALLA-AHO ON SIONISTI.
Se on varmaa, että Soini pysyy perussuomalaisten johdossa niin kauan kuin henki hänessä pihisee.
Hekumoidaanko rotusiivessä "kovilla keinoilla"? Joko rotusiipi hahmottaa Soinin otsassa "häränsilmän".
Ettekö te siis ole lukeneet Halla-ahon juttuja ollenkaan? Se on useaan kertaan maininnut että on sekä NATO- että EU-myönteinen, mutta Turkkia ei tietenkään saa kelpuuttaa EU:n jäseneksi.
Misä Halla-aho väittää olevansa EU-myönteinen. Linkkiä kirjoitukseen! Tai kirjoituksiin, jos kerran on useaan kertaan maininnut. Sen sijaan eduskuntavaaleissa Halla-aho totesi EU:n tuhoutuvan omaan mahdottomuuteensa.
No tuossa on:
http://www.halla-aho.com/scripta/guestbook/vieraskirja99.html
Halla-ahon vastaus suunnilleen siinä sivun puolessavälissä:
"EU: Vastustan Turkin jäsenyyttä. En kannata Suomen eroamista. Uskon, että politiikan muutos jäsenmaiden sisällä (jota siis itse yritän edistää) tekee EU:sta hyvän työkalun erinäisissä kysymyksissä."
Tämä Rautanyrkki on varmasti provo. Ei kukaan sisulaismielinenkään vakavissaan voisi antaa tuollaista kuoleman suudelmaa Hallikselle.
Kun puhutaan "Puhdistetusta kansakunnasta" niin aika äkkiä rupeavat ihmiset kyselemään: olenko minä puhdistettavien joukossa? Ja miten puhdistetaan? Tapetaanko vai ajetaanko vain vieraisiin maihin pakolaisiksi, paikallisten persujen vainottavaksi?
http://www.youtube.com/user/Rautanyrkki