Onkohan huhu

Hilla45590

Hesari 28.11.2008
Kummolan Kalervo olisi myöntänyt Hesarin toimittaja Jaakko Iltolalle että Play outit haluttiin kaudelle 08-09 vain ja ainoastaan sen takia että saataisiin ÄSSÄT pois liigasta edes jotenkuten kunniallisin menoin.

1

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ässiä aina kannustava

      No eipä ole mitään uutta. Ässäthän on ollut lähes jokaisen liikapaikkakuntalaisen toivelistalla että MESTIKSEEN. Onko nämä stadilaiset ja manselaiset niin vitun tyhmiä että ne kuvittelee et Ässät on joku heittopussi. Kummmola voisi painua vittuun. Samalla myös stadilaiset. Toimittaja Iltola voi samalla vaihtaa alaa. Play-outit. Vittu mitä touhuu. Toivottavasti stadin joukkueetkin joskus joutuvat hieman tekemään duunia että ei muut seurat kuten Hpk, Pelicans, Jyp, Lukko ja Ässät kasvata hyviä pelimiehiä ja sit isot ostaa. Jokrut on sitä tehnyt jo useammman kauden. Leino oli hyvä esimerkki. Matias Lopin kasvatti Pelsut. Älkääkö stadilaiset itkekö. Tps on ainut joka on kasvattanut viimeisen 15 vuoden aikana suuren määrän huippupelaajia omista junnuista. Nyt on sielläkin kriisi, mutta että Kummola on päästänyt tuollaista suustaan ja lausunnon. Ei vittu kun on paskahousu koko äijä. Ei Ässien kaudet ole olleet mitään ruusuilla tanssimista ja nämä viimeiset matsit ovat olleet karmeita, mutta että yritetään oikein tiputtaa kunniallisin menoin niin miettiköön Kummola hieman. Joskus se Jokrujen ja Hifkin sekä Bluesinkin heikot kaudet tulee. Tuli ne turkuseenkin ja nyt ollaan aika pahassa sillassa. Hienoa on että pienet eli Jyp ja Kalpa ja ajoittain Hpk pystyy lyömään kampoihin.

      Ässien ei pitänyt tällä kaudella voittaa kun 6 peliä runkosarjassa ja kerätä 18 pistettä. Petteri Sihvosen analyysit ovat menneet tällä kaudella täysin päin persettä. Samoin tämän Ilta-Sanomien analyysin kauden alussa et 18 pinnaa Pata saa. Mitenkäs Ilta-Sanomat on tällä hetkellä pisteet Ässillä. 33 pinnaa.

      Okei ollaan viimeisenä, mutta yläkanttiin on mennyt siitä huolimatta. Kaikki on vielä mahollista ja itse luotan Ässiin edelleen ja tulen aina kannustamaan Ässiä.

      KIITOS KUMMOLA. VAIHDA ALAA. Siirry vaikka siivousalalle kun olet halunnut siivota Sm-liigaa. Perustakaa isot oma sarja. Jossa Jokrut, Hifki, Blues, Tappara ja Ipa pelaa. Muut pelaa omaa sarjaansa. Ei tule teillekään kauheita pelimatkoja. Saatte aivan keskenänne manselaisten kanssa taistella etelä-suomen herruudesta. Tps tuskin haluaisi sinne. Epäilen suuresti sitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      315
      3704
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2048
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      45
      1664
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      93
      1596
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      101
      1344
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      145
      1205
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1094
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      100
      1090
    9. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      92
      858
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      797
    Aihe