Mielenvikaisia

Ilkka lehdestä luin tänään kuinka joku mielenvikainen loppi on pahoinpidellyt ja uhkaillut useita ihmisiä, kuinka tuommonen on voinut kulkia vapaana kun kuuluisi mielisairaalaan.
101079
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

on lottovoitto päästä hoitoon, vaikka tarvetta olisi. Väkivaltaisuus johtuu hyvin huonosta olosta ja olosuhteista. Sairas itse laiminlyö lääkehoitonsa tai se on epäsäännöllistä ja alkoholi sekoittaa lopunkin järjen sekoilijalta. On hyvin surullista tosiaan lukea usein näitä väkivaltatekoja, jotka ovat aivan mielivaltaisia. Vankilassa ei myöskään ole mitään hoitoa järjestetty näille ja palattuaan ovat vielä kauheampia ihmisraunioita.

Äänestä
  • Ja vaalivoittajapelle Katainen puhuu hymyillen veronalennuksista. Veroillahan kustannetaan mm. hoitopalvelut, eivätkä ne ainakaan ole vähentyneet. Äänestä vaan edelleen kokoomusta, jos haluat vanhana Amerikan malliin sanomalehden alle viemärikaivosta nousevien lämpimien paskahöyryjen lämpöön nukkumaan...

    Äänestä

  • "yhteisöllisyydestä" kirjoitti:

    Ja vaalivoittajapelle Katainen puhuu hymyillen veronalennuksista. Veroillahan kustannetaan mm. hoitopalvelut, eivätkä ne ainakaan ole vähentyneet. Äänestä vaan edelleen kokoomusta, jos haluat vanhana Amerikan malliin sanomalehden alle viemärikaivosta nousevien lämpimien paskahöyryjen lämpöön nukkumaan...

    pystyy tekemään näinkin mittavia päätöksiä?? vaikutat faanaattiselta kommunistilta... joten eimitenkään varteenotettavaa puhetta.

    Äänestä

  • yksikö mies kirjoitti:

    pystyy tekemään näinkin mittavia päätöksiä?? vaikutat faanaattiselta kommunistilta... joten eimitenkään varteenotettavaa puhetta.

    Yksi mies ei tee mitään, vaan puolue nimeltä Kokoomus taustavoimineen. Lueppa kommenttini "Kokoomuksen toivotalkoot".

    Vanhat kokoomuslaiset kääntyisivät haudoissaan jos näkisivät, mitä nämä uusliberaalit porvarit hääräävät.

    Äänestä

  • yksikö mies kirjoitti:

    pystyy tekemään näinkin mittavia päätöksiä?? vaikutat faanaattiselta kommunistilta... joten eimitenkään varteenotettavaa puhetta.

    perinteinen konsti kun ei keksitä mitään perusteltua vastaväitettä: haukutaan kommunistiksi niin naapuritkin nyökyttelee hyväksyvästi paskatunkioidensa takaa ja asia on loppuunkäsitelty.

    Äänestä

Etelä-Pohjanmaalla kaikki on mahdollista. Voima on kunniassa, jos kohta synnintuntokin.

Äänestä

Mitäs luulet, mistä suurituloisten verokevennykset ja yrittäjien verottomat osingot maksetaan? No ne maksetaan lakkauttamalla mm. vankila-ja mielenterveyspalveluita. Tämä on sitä Kokoomuksen mainostamaa toivotalkoota.

Nämä mielenvikaiset hullut kuuluisivat pakkolaitokseen. Mutta mihinkäs niitä laitetaan, kun nykyisetkin on täynnä ja laitoksia vain suljetaan. Pelson ja Konnunsuon vankilat sulkeutuvat ensi vuoden aikana. Lisäksi hallitus meinaa lakkauttaa yli 1000 psykiatrisen hoitopaikkaa.

Niin että tervetuloa toivotalkoisiin!

Äänestä
  • oot kyllä itekin jo sairaalapaikkaa vailla.

    Äänestä

  • hölynpölyä.... kirjoitti:

    oot kyllä itekin jo sairaalapaikkaa vailla.

    ku säki fiksu ihminen huomaat hoidon tarpeen, mutta korkeasti koulutetut ihmiset ei kerkiä sulle vaippoja vaihtaa joka välis vaikka kuinka karehtiisit.

    Äänestä

  • hölynpölyä.... kirjoitti:

    oot kyllä itekin jo sairaalapaikkaa vailla.

    kun pelkän kirjoitustaidon perusteella pystyt jakamaan ihmisille niin vaikeasti saatavia sairaalapaikkoja.
    Älyäisit edes ottaa ittelles parhaan päältä....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyyppejä sitä on kirjoitti:

Ilkka lehdestä luin tänään kuinka joku mielenvikainen loppi on pahoinpidellyt ja uhkaillut useita ihmisiä, kuinka tuommonen on voinut kulkia vapaana kun kuuluisi mielisairaalaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu