Nyhämmäsen hokasin! :O
Kuten tiedämme, vuonna 7 ekr. Jupiter (kuningas) ja Saturnus (syntyminen) olivat Kalojen tähdistössä (Israelissa) konjunktiossa peräti kolme kertaa: 25.5, 6.10 ja 1.12. Itämaan Tietäjät hoxasivat mm. tämän konjunktion perusteella saapua tervehtimään syntyvää kuningasta Israelin maahan.
Itse hoxasin, että siinä ovat itse asiassa osuvasti ensinnäkin Johannes Kastajan syntymäpäivä keväällä, Jeesuksen syntymäpäivä lehtimajajuhlan tienovilla sekä Itämaan Tietäjien visiittiajankohta Hanukan aikoihin, jolloin on tapana ollut jaeskella lahjoja sinne tänne. Siitä se sitten ponkaisi pystyyn se kristillinenkin joulu!
KTS:n tähtiteoria!
2
121
Vastaukset 2
- akateeminen tutkija
tuota taikauskoisuutesi määrä!
Sinä olet näemmä hurahtanut lisäksi vielä astrolgian ja numerologian naurettavuuksiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7081965Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss3391054- 67907
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö145812Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E65616- 31609
- 45602
- 88577
- 32560
- 37530
