Perheyhtiöt

Jopa 90.000 euroon asti verotonta tuloa per naama.

"Yrityksillä, jotka eivät ole listautuneet pörssiin, verovapaan osingon raja tulee jatkossa olemaan yhdeksän prosentin kohdalla nettovarallisuudesta. Lisäksi näiden yritysten verovapaata osuutta rajaisi 90 000 euron katto"
4152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

näkyvää taantumaan Rikkailla:)

Äänestä

n. 3 x perusduunarin palkkan verran saa verottomana.
Ihan kohtuullista.

Äänestä

Neuvoja saa varmasti ostmalla.Kaikki toimitte vain yksityisyrittäjinä. Mallia lääkärit, asianajajat ymmm....

Äänestä
  • ... rahaa niin näillä keinoilla saat veroprosentin nollaksi! Siis tuohon 90.000 euroon asti.
    Reilua?
    Vai onko nää veronkiertäjät (laillisia) vapaakyytiläisiä?
    Turha puhua mistään harmaasta taloudesta kun laillisestikin pääsee veroja kiertämään.
    EI MUUTA KUIN PIMEENÄ HOMMIA TEKEMÄÄN JA TEETTÄMÄÄN.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


boikottiin kirjoitti:

Jopa 90.000 euroon asti verotonta tuloa per naama.

"Yrityksillä, jotka eivät ole listautuneet pörssiin, verovapaan osingon raja tulee jatkossa olemaan yhdeksän prosentin kohdalla nettovarallisuudesta. Lisäksi näiden yritysten verovapaata osuutta rajaisi 90 000 euron katto"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu