On ollut todella aneeminen idols tänä vuonna, että ei ole tosikaan.Kyllä täytyy epäillä tuomareiden arvostelukykyä jo sieltä karsinta tilanteista.Ei voi olla totta, että tämä on tämän hetkinen taso siis surkea.Jos verrataan esim. viime vuoteen tai ensimmäiseen idolsiin, niin kuinka paljon hyviä , vahvoja persoonia sieltä nousi esiin .Nyt on niin tasapaksua, niin tasapaksua. Olen sitä mieltä, että alun alkaen, eli esikarsinnoissa on syy tähän..Kyllä sieltä olisi löytynyt muista erottuva , todellinen lahjakkuus, mutta tuomarien työskentelyn vuoksi he karsiutuivat jo alku metreillä jos pääsivät edes tuomareiden eteenkään esittäytymään.Niin, että pieleen meni kaikkien aikojen idols.
Aivan sama kuka voittaa
vaisun kisan
3156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei löydy tästä kisasta ainoatakaan tähteä tuikkimaan parrasvalojen paisteeseen, näin on näreet. Vastaavanlaisia laulelijoita on maa pullollaan. Kyllähän näistä tietysti tekemällä tehtyä pakkomusaa saa irti, ja kansa voi näitä tuotoksia ostellakkin, hetken aikaa.
Menetettiin tämän kertaisen Idols kisan ylivoimaisin persoona, harmi :/
Empä viitsi enään äänestää tai katsoakaan.
Viime vuoteen verrattuna tämänvuotinen Idols-kisa on silkkaa komediaa. Pete on ainoa joka osaa esiintyä ja jopa laulaa. Muut ovat tusina tavaraa. Annalla on erikoinen ääni ja tapa esiintyä,mutta jos sitä pitäisi katsoa koko konsertin verran niin huh...huh Viime vuoden Idols finalistit olivat kaikki hyviä, sekä viihdyttäviä.