Parivooninkinen. Voisko joku kysyä YIT:n ja kaupungin suunnitelmien kulkua. Minä en julkene.
Koirat pissii koko ajan kintuille ja tylsistyttää saappanvarressa hampaitaan.
Koirat pissii koko ajan kintuille ja tylsistyttää saappanvarressa hampaitaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
ku tyhmempikin tietää: Keväällä alkaa rakennushommat ja saadaan ilman minkäänlaista kaupungin riskirahaa sijoittamatta kunnon kauppakeskus.
Ainut kunnollinen tuleminen kaalimaalle.
Tyhmän tietää.
Joko selvis?
Pissiäiset ja kakkiaiset joutuvat hautomaan jätöksensä itsessään.
Syntyy jo mieleen iloinen mielikuva, missä puska ihmettelee toisen puskan todellista olemusta.
No jaa olen tällä kertaa kentien tosissani.
Siunausta kusitolpille.
Kaupunginjohtaja ilmoitti kesällä, että kaupungilla on pitävä sopimus YIT:n kanssa kauppakeskuksen rakentamisesta. Sen jälkeem ei ole informoitu, että tilanne olisi muuttunut. Minulla ei ole mitään syytä uskoa, etteikö kaupunginjohtajan sana pitäisi. Siksi kauppakeskuksen tulo on varma.
Esitän kiitokset kaupungin teknisten palveluiden osastolle siitä, että mahdollistivat kauppakeskuksen tulon Ikaalisiin - vaikkei Jarmo Mattila minua tervehdikään tavattaessa.
Hianoo, että asiat etenee ja saadaan jotain uutta!
Ja menestystä.
Sinähän ole pitänyt hyvin itsesi finanassi muutosten tietämyksesä.
Moni asia muuttuu, kuten olet julkisesti ja oiken arvioinutkin.
Tänään Tsopin muutaman johtajan kertoman mukaan julkisen talouden pitäisi pitää vahva ote kotimaisen kuluttamisen kehittämiseen,
Samalla kuului huoli rakennusyhtiöiden halusta ja mahdollisuuksista uusinvestointeihin. Luototuksen hinnoitteluista ynnämuista. Raha maksaa yrityksille enemmin kuin esim Suomen valtiolle.
Tällä hetkellä yksikään talouspatu niin Yit:ssä kuin muissakaan rakennusfirmoissa ei laske tulosta kovinkaan plussan puoleen.
Yhteiskunta. Elikäs kuten sinäkin tiedät - Suomen valtio ja Ikaalisten kaupunki tekee päätöksiä, joilla lamaa torjutaan.
Tosiasiota seuraamalla on oikeastaan huvittavaa todeta, että demaraiden sosialismia haukutaaan pilvin pimein, ja samalla ämerican, oiroopan junionin bänkkin ja suomen nykyinen porvarihullutus vääntää koiviston haukuttua geynssiläistä talouspolitikkaa totuuden torvena ja ainoana mahdollisuutena onnistua globaalista rutosta.
Jarmo Mattila on hyvä äijä.
olisi pitänyt varautua jo aikaa sitten, ja taisi minun muistini mukaan punaset istua silloin hallituksessa. Paitsi ei Esa, koska kansa ei äänestäny.
Sieltä tämä ympäri maailmaa riehuva taantuma on syntyisin
Olenko minä jotenkin keskivertokansalaista tyhmempi vai mistä johtuu, että en edellenkään A) Saa mitään selvää.
B) Ymmärrä "kirjoituksesta" mitään, kun E.L. "keskustelee" tällä foorumilla.
Pohjois-satakunnassa oli tiistaina 18.11.08 lukijanpalstalla kirjoitus otsikolla "pimeää".
Jollei siinä olisi ollut nimimerkkiä alla niin olisin voinut väittää, että se on Esan kirjoittama. Siitä nimittäin sai tasan yhtä paljon irti kuin näistä kyseisen henkilön täällä olevista kirjoituksista.
PS. Lue Esa näin jälkeenpäin esim. yllä oleva kirjoituksesi ja vastaa minulle rehellisesti kysymykseeni: "Olenko minä tyhmä kuin vasemmanjalan saapas vai onko sinulla kenties ver
arvostella, vaan ymmärtää, sillä ylivilkkaus
lääkkeet ovat jälleen loppuneet
vastata. Saapas saattaisi syyttää kunniansa luokkauksesta.
oletan?
Niinpä
Näin ompi
Kyllä
Kreivimme on tänään huumorimiehiä.
Mahtaisiko Jarmokin olla?