Kiasman aukiolta. Naton vastainen hyde park-luonteinen katutilaisuus.
Vain nössöt puuttuu
6.12.2008
4118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Illalla kerkiätte leikkimään kynttilän kanssa.
Poliisikaan ei tule tänä vuonna pamputtamaan, koska ei halua enää kuuluisuutta. Tekee nyt vain virtuaali harjoittelua..
Nato, tämän nopel palkinto sosialidemokraatin kanssa, on välttämätön vastustuskohde, jos mielimme elää rauhan maailmassa.
Muistakaa kaikki eivät mieli..
se on ainoa rauhan ja hyvinvoinnin puolesta taisteleva järjestö! Se asettuu roistoja vastaan joita mm. Venäjä puolustaa, kuten serbejä jotka olivat murhaamassa albaaneja Kosovossa ennen NATO:n paikalle tuloa. Komut menkööt muualle jos NATO ei kelpaa.
Albaanit tekivät joukkomurhia siviilejä kohtaan. Ihan sen serbinsyyttäjänaisen Haagin Ponten kirjan mukaan. Jostain syystä albaanien tekemiä murhia ei ole saatu tutkituksi.
Siis sen porukan mitä jenkki aseisti.