Rice ei halua tavata kepujohtajaa!

Mahtaa kepujohtajaa kyrsiä kun Rice jättikin Suomen väliin ja ei halunnutkaan tavata Suomen historian surkeinta vätystä. Vätyksen kanssa ei olisikaan saanut mitään aikaiseksi. Vätys olisi taas tv:ssä naama nykien yrittänyt selitellä mokiaan. Lisäksi vätäyksen englannin kielen taito ei edes riitä moiseen tapaamiseen.
4181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä hän hallitsee englannin kieliopin, mutta ääntämisessä olisi hieman paranneltavaa. Oli juuri hiljattain tv:ssä ja puhui kyllä ihan ymmärrettävää englantia. Ei siis ole ihan täysin tankeromies.

Puhetta kuunnellessa tuli mieleen muut suomalaiset "huippu"poliitikot ja heidän "tis is ö keik" englantinsa :)

Äänestä

sitä karmeaa "louhen piirin karjakkoa"

Äänestä

kun oikein risoo, nato ohjus on koko suomen surkein ihminen, kyllä näkee että ihmispoloista hatuttaa, kieri vain surkimus katkeruudessasi, tyhjän pääsi kanssa.

Äänestä

Eiköhän sen nyt Vanhanenkin tajuaa, ettei Ricen tapaamisesta olisi ollutkaan mitään hyötyä enää tässä vaiheessa, kun rouva keskittyy enää tulostamaan joitakin asiakirjoja muistelmiaan varten ja pakkaamaan henkilökohtaisia tavaroita ulos ulkoministeriöstä. Tammikuun puolivälin jälkeen hänestä ei kuulla enää mitään, tuskin koskaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


veronmaksaja2 kirjoitti:

Mahtaa kepujohtajaa kyrsiä kun Rice jättikin Suomen väliin ja ei halunnutkaan tavata Suomen historian surkeinta vätystä. Vätyksen kanssa ei olisikaan saanut mitään aikaiseksi. Vätys olisi taas tv:ssä naama nykien yrittänyt selitellä mokiaan. Lisäksi vätäyksen englannin kielen taito ei edes riitä moiseen tapaamiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu