Natosta keskustelutilaisuus

aukiolla. 6.12. 2008. Tilaisuus alkaa 12.00. Hyde Park-tyylinen katutilaisuus.

Illemmalla ehtii vielä Linnan juhliin. Siis jos jotain kiinnostaa jonottaa päästääkseen punatukkaista läskiä kättelemään ja juomaan kahvetta.
2104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tällä hetkellä Suomessa.

Ei pidä hyssytellä maanpettureita.

Itsenäisyys ja riippumattomuus on
suomalaisen perusluonne.

Äänestä
  • sitten toisin: Keskustellaan siitä mitä hallitus aikoo tehdä asian suhteen? Liittyä siihen käytännössä, mutta pitämällä sormet ristissä selän takana ja sanovan, että emmehän me ole Natossa (mutta Naton apureita).

    Ett ankaraa arvostelua jenkkien perseennuolijahallitukselle. Tai mitä sitten onkaan. Sen kuulee kun menee paikalle, ei ennen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiasman kirjoitti:

aukiolla. 6.12. 2008. Tilaisuus alkaa 12.00. Hyde Park-tyylinen katutilaisuus.

Illemmalla ehtii vielä Linnan juhliin. Siis jos jotain kiinnostaa jonottaa päästääkseen punatukkaista läskiä kättelemään ja juomaan kahvetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu