100 litran erä olutta avaruudessa kasvatetuista ohranjyvistä on totta. Seuraavaksi on tarkoitus kasvattaa perunaa.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1622216
Mitenkähän se perunavako avaruudessa tehdään?
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1622216
Mitenkähän se perunavako avaruudessa tehdään?
Vastaukset 14
Vanhimmat
otetaan yksi kosmonautitar ja yksi astronautitar ja sitten pannaan peruna vakoon. Ja päälle vähän äestetään ja kynnetään.
vietiin pussilinen ohranjyviä avaruus-asemalle, kun ne oli itäneet tuotiin maankamaralle ja laitettiin multiin. Mitäs ihmeellistä tuossa on.
Tuohan on fantastinen läpimurto! Nyt on perusta avaruusyhteiskunnan perustamiselle. Avaruuskalja.
Maapallohan pyörii kaljan voimalla. Kalja on todellinen valuutta, kehon hallitsija ja lisääntymisen polttoaine.
Voihan siellä avaruus asemalla laittaa lapsenkin alulle ja kasvattaakin sen siellä.
Jaahas, mitenkähän kävisi jos asemalla kasvattaisi kakaran... hmmm meinaan vaan sitä että ei vissii olisi asiaa maan pinnalle. Voisi olla että henki lähtis saman tien kun ei ole tottunut painovoimaan
Oiskohan näin vai miten kävis??
Karjala vai avaruuden kaljala, kumpi on houkuttelevampi matkakohde ja asuinpaikka? Suomi on mukana tutkimassa mahdollista avaruuden kaljalaa:
https://tekniikanmaailma.fi/suomessa-kehitetty-kamera-lahetettiin-tutkimaan-nasan-dart-luotaimen-synnyttamaa-kraatteria/?shared=1403607-1cdad457-500
🥃
Teknologian tutkimuskeskus VTT, Aalto-yliopisto ja Helsingin yliopisto ovat mukana Hera-avaruusmissiossa, joka lähti matkaan eilen maanantaina Floridasta, Yhdysvalloista.
🥃
Avauksen linkki on vanhentunut. Tämä saattaisi toimia:
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000000102886.html Ehkä toimii.
Avaruuskaljaakin oudompi asia on valkoinen aukko, mustan aukon jonkunlainen vastakohta. Näin asiasta on kirjoitettu:
https://www.avaruus.fi/uutiset/kosmologia-ja-teoreettinen-fysiikka/mustat-aukot-saattavat-muuttua-valkoisiksi-aukoiksi.html
"Teoreettisten laskelmien mukaan musta aukko saattaisi kokea äkillisen siirtymän valkoiseksi aukoksi kvanttimekaanisessa tapahtumassa nimeltä tunneloituminen."
Aiheesta on suomennettu kirja: https://kauppa.ursa.fi/kauppa/tuote/valkoiset-aukot/
Avaruuskalja saa suorastaan kosmiset mitat:
https://www.voice.fi/hullu-maailma/a-49447
🤔Avaruudessa leijaileva alkoholipilvi riittäisi triljooniin oluisiin🤔
Ihmiset eivät ole ainoita känniveijareita:
https://tekniikanmaailma.fi/alkoholin-kulutus-elainkunnassa-on-luultua-yleisempaa-tutkimus-kertoo/?shared=1408660-a7f203e0-500
🤔Monet eläimet ovat jatkuvasti päissään, tuore eläinten ja alkoholin suhdetta valottava tutkimus kertoo.🤔
Eurooppalaisen tai peräti suomalaisen sahtitehtaan perustaminen maapallon kiertoradalle helpottuu, kun tai jos saadaan Euroopasta operoitava kantoraketti käyttöön.
https://www.tiedetuubi.fi/ensimmainen-satelliittilaukaisu-euroopan-mantereelta-lahestyy
"Ensimmäinen satelliittilaukaisu Euroopan mantereelta lähestyy" 🍺
Onko Sagittarius vielä hengissä?
Sehän oli persujen ehdokkaaksi aikova Soinin aikana. mutta ei päässyt. Rassaa nykyään autoja Youtubessa pyöritellen jotain osaa käsissään puoli tuntia ja mumisten partaansa.
News aikaan sanoi olevansa koodari, nyt siis autoja rassaa.
Plyvette Youtubessa.