meidän nuorempien elämään meinaan; silloin elämä oli hyvin. kuunnelkaa biisi jos kerkeette keskusteluittenne lomasta;http://www.youtube.com/watch?v=UBt8qBdz0gA
kuunelkaa sellaisten ihmisten taiteen ääntä jotka omakohtaisesti tunisvat kommunismin. nyt nämä taiteilijat varmasti nauravat öljyn hinnalle - 47 dollaria tynnyriltä - ja sille kuinka venäjän budjetti kusi kintuilleen. jos rahan panee armeijaan niin se on kansalta pois ja päinvastoin. no, suomalainen kommunisti tukee varmasti venäjää vaikka kaikki ensi vuoden rahat pantaisiin kahteen ydinsukellusveneeseen. venäjä ei voi olla väärässä, sanoo suomalainen kommunisti.
kuunelkaa sellaisten ihmisten taiteen ääntä jotka omakohtaisesti tunisvat kommunismin. nyt nämä taiteilijat varmasti nauravat öljyn hinnalle - 47 dollaria tynnyriltä - ja sille kuinka venäjän budjetti kusi kintuilleen. jos rahan panee armeijaan niin se on kansalta pois ja päinvastoin. no, suomalainen kommunisti tukee varmasti venäjää vaikka kaikki ensi vuoden rahat pantaisiin kahteen ydinsukellusveneeseen. venäjä ei voi olla väärässä, sanoo suomalainen kommunisti.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Suomen porvarihallitus päättää taas tukea Yhdysvaltain aseteollisuutta.
kuuntelemaan linkissä olevan bändin kappaletta - se oli suomeksi tekstitetty meinaan? - meinaan kyse ei ole horneteista, natosta tai amerikasta tai israelista vaan siitä mikä on oikein ja mikä väärin.
kuuntele kommunismin orjuudesta vapautuneen pojan laulu. minä näin paikan päällä itäeurooppalaisten riemun puolivuosisataisen kommunistisen diktatuurin romahtaessa. yritä ymmärtää mitä on vapaus ja miten pajon sen tähden kannattaa uhrautua. miten teidät kommunistit saataisiin ymmärtämään mitään siitä mikä on oikein?
osui kohdalleen kun hävittäjiä uusittiin. Hornetit sopivat yhteen vapaan lännen puolustusjärjestelmien kanssa, joka on suuri etu meille. Nehän ostettiin köyhän maan tavoin perusvarustuksella ja nyt sitä modernisoidaan ja täydennetään. Toivottavasti ammunisuunia ostetaan useampaan iskuun, tilanne kun saattaa kestää kuukausia tai vuosia. Nämä kaupat ovat meidän turvallisuudeksemme ei kenenkään muun tukemiseen, USA:n sotateollisuus pysyy pystyssä ilman meidän tukiammekin. USA laittaa vissiin päivässä siihen rahaa enemmän kuin me vuodessa. Toisaalta, mistä muualta kuvittelet niihin saatavan tarpeita kuin valmistajalta, onko hyviä ehdotuksia?
Jos olisi ostettu MIG hävittäjiä niin joutuisimme tukemaan Venäjän aseteollisuutta ja tilanteen sattuessa olisimme heidän armoillaan varaosien sun muun suhteen. Kuitenkin jos meille tulee moinen tilanne, että niitä tarvitaan niin en osaa kuvitella Ruotsin, Viron tai Norjan olevan ongelma vaan se löytyy vanhasta vainoojasta eli Venäjästä.
Nämä investoinnit ovat niitä joita toivoo tehdyn turhan vuoksi vaan ovat tarpeen jos tilanne tulee eteen, jotta malli Cajander ei enää toistuisi.
Meidän kommunistien ymmärtämiseen on helppo tie, asiat tulee todistaa toisin, ei siis tarvita kuin teoriain kumoaminen.
Se, mistä sinä olet tehnyt johtopäätöksesi ei ole kommunismia, ei edes sosialismia, se on pelkää siirtymäkautta, joka jäi jo silleen. Pääosin siis teet johtopäätöksesi kapitalismista ja feodalismista, sotajan traumaattisesta tilanteesta ja kylmänsodan rintamasta.
Tee johtopäätöksiä nyt, tee niitä realikapitalismista, aineistoa on ja pätevää. Käytä Islantia mallina, kuten kapitalisti piti sitä riistomallinaan.
Koska et ymmärrä teoriaa, et pysty tekemään oikeita johtopäätöksiäkään yhtään mistään. Todistuksesi on siis mitätöntä kuvittelua.
Kommunistit tuomitsee Venäjän ja NL virheet, kuten sen, että antoivat itsenäisyyden Suomelle tai sen, etteivät vallaneet tätä paskaa pohjanlahteen asti. Ja laittaneet valkokenraaleita ja oikeistopoliitikkoja sotarikostuomioistuimeen ja linnaan.
Lähtökohtasi on siis kaikinpuolin väärä, se tekee siksi vääriä johtopäätöksiä eikä ymmärrä, että ainut oikea lähtökohta voi olla vain humanismi, Ihminen ihmisyys.