kokaiinipäissään

Helsingin käräjäoikeudessa parhaillaan puitavan kokaiinivyyhdin kuulustelupöytäkirjat paljastavat, millaista elämää telebisneksillä miljonääriksi noussut liikemies ja hänen kaveripiirinsä viettivät.
- Kokaiinin käyttö riistäytyi käsistä... vetämisen tahti oli kohtuuttoman rajua, miljonääri myönsi kiinni jäätyään poliisille.

http://www.iltalehti.fi/helsinki/200812048698794_hi.shtml

telebisnes? Nuori?
134184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Vai ratkaiseeko RAHA?

Äänestä

Kenestä tässä oikein on kyse?

Äänestä
  • Eipä pääse media rieppotelemaan nimillä niin kuin Karalahden kohdalla. Vietiin ku vierasta sikaaa.
    Noi ei tule saa edes kunnon sakkoja eikä muuta

    Äänestä

jos eläis !

Äänestä

Siellä kokoomus vetää linjaa. Ainoastaan jäävuoren huippu. Ne on jokaikinen kokkelipäitä.

Sasikin koksupsykooseissaan kolaroi ja tappoi ihmisiä. Ihme runkkuja.

Äänestä
  • minkä näkösiä yleensä noi liituraitamiehet on:DKarmeen pöhöttyneen ja juoneen näkösiä..tai ei varmaa ihan kaikki,mut ku oon seurannu,ni suurin osa on ihan sian näkösiä :D silmätki ku sialla ja pömppömahasia¨piilopervoja:D

    Äänestä

Mitsä ihmeestä ne on huumeensa ostanut. Matti Ahteen poika Jussi Ahde jäi taannoin kiinni huumediileistään.

Ohessa youtuben Jussi Ahde video:
http://www.youtube.com/watch?v=rOBJcO6x3tM

Forttumin tämän vuotiset optiomiljoonrahat on ollut tämän vuodelta osalta jo jaossa, joten on syytä olettaa, että osa meni jonkun nenään valkoisen jauheen muodossa. Veronmaksajat ovat varmaan tyytyväisiä tähän demarien ikuiseen Forttum rahasampoon. Ja tämän vuoksi pitää sitten maksaa sähköstä ylihintaa.

Äänestä
  • Saa ostella vetää oikein porukalla,rikkaitten muoti huumettahan tuo koksu on.Kyllähän sitä rahalla saa ja hevosella pääsee.

    Linnaan vaan samanlailla ja muuta paskaa niskaan kuin kaikille muillekkin.

    Kyllähän sitä Karalahdellekkin tuomio annetiin pelkästä räkä kökkäreestä nenässä hehehh

    Äänestä

ollut Karalahti kemuissa mukana, niin olisi ensimmäisenä nimi tuotu esille. Missäs näiden "liikemiesten" nimet viipyy.m Toivottavasti tuomiot on sitten kovemmat, jos ei nimiä saa julistaa.

Äänestä
  • Soo soo,ja pai pai..ei saa nuhkia..
    Sakkoa 50e.

    Äänestä

kahvi, tupakka, alkoholi yms. päihteet ovat myöskin laillisia, niin ainut huono puoli, mikä kolan imuroimisessa mielestäni on, että siinä samalla tukee rikollista (esim. mafia) toimintaa.

Äänestä

Toivottavasti on edes valokuva nenästä missä on kikkare..

Äänestä

viittaa aakkosiin CLD jossain järjestyksessä jotenkin. Aakkoset ovat nyt jotain muuta kuin silloin kauan sitten.

Siis arvaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miljonäärit kirjoitti:

Helsingin käräjäoikeudessa parhaillaan puitavan kokaiinivyyhdin kuulustelupöytäkirjat paljastavat, millaista elämää telebisneksillä miljonääriksi noussut liikemies ja hänen kaveripiirinsä viettivät.
- Kokaiinin käyttö riistäytyi käsistä... vetämisen tahti oli kohtuuttoman rajua, miljonääri myönsi kiinni jäätyään poliisille.

http://www.iltalehti.fi/helsinki/200812048698794_hi.shtml

telebisnes? Nuori?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu