Terve, olis noin 15000 vanhoja velkoja ilkeellä korolla Sammossa ja muuallakin.. Nyt kun korot on alhaalla niin miten sais sumplittua paras kauppa että sais välillä lyhennettyäkin velkaa kun on tullut korkoja makseltua jo kauemmin!! Kiitos!!
Mistä matalin korko ??
tanelinvelka
2450
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kulutusluotoissa euriborin osuus on monesti verrattain pieni suhteessa lainanhoidon kokonaiskustannuksiin. Jos uudelleenjärjestelisit lainasi niin, että marginaali olisi entinen, mutta euriborin osuus putoaisi vaikka prosentilla, olisi säästö kuukautta kohden vasta reilu 12 euroa. Eli tuolla ei ratkaista vielä liiemmin ongelmaa miten nykytyylillä pystyisit lyhentämään velkapääomaa korkojen maksamisen lisäksi.
itse hain sieltä 6000 egeä lainojeyhdistelylainaa ja sain tarjoukset ge ltä, aktiasta ja extrasta. valitsin sitte parhaan