avioliitosta

Voiko yksinkertainen hierojamormoni päästä taivaaseen? Tarkoitan kädetöntä, aivotonta todella tyhmää tapausta?
Eli jos ihminen ei osaa muuta tehdä kuin virnuilla ja juoda keitettyä vettä, onko hän myös pelastuksen anasainnut, vaikka olisi ollut perheen rikkoja????
3230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ihmisillä on mahdollisuus päästä taivaaseen Kristuksen sovituksen kautta ihan ammatista ja vamman laadusta huolimatta.

Äänestä

että kun todella löytää evankeliumin, niin jopa rammatkin huomaavat olevansa käyttökelpoisia johonkin ja alkavat innolla tehdä työtä siionissa omien kykyjensä mukaan.

Äänestä

saattaa jopa päästä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OuluBoy kirjoitti:

Voiko yksinkertainen hierojamormoni päästä taivaaseen? Tarkoitan kädetöntä, aivotonta todella tyhmää tapausta?
Eli jos ihminen ei osaa muuta tehdä kuin virnuilla ja juoda keitettyä vettä, onko hän myös pelastuksen anasainnut, vaikka olisi ollut perheen rikkoja????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu