True Blood.

Vasta Canal-kanavilta tuleva True Blood on yllättänyt loistavuudellaan, vaikken koskaan ole vamppyyreista ollutkaan kiinnostunut. Se kuvaa samaan aikaan faktaa ja fiktiota hyvin. Samaa mieltä/vastaväitteitä?
2354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itsekään en vampyyreistä pidä, mutta sarja iski tunnelmallaan ja hahmoillaan. Nyt vaan pitäis jaksaa toista kautta odotella.

Äänestä

Tulipa juuri katseltua netistä koko True bloodin eka kausi - todella upea! Hakkaa ihan mennen tullen Moonlightin, joka sekään ei kyllä ollut mikään ihan huono. True blood on vain niin ihanan kieroutunut ja samalla oikea Romeo ja Julia vähän oudommissa raameissa vaan. Onko muuten kellään kokemuksia brittisarjasta Being Human? Olen nähnyt ekan osan ja se vaikutti olevan vähän saman tyylinen kuin True blood..?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.Ci. kirjoitti:

Vasta Canal-kanavilta tuleva True Blood on yllättänyt loistavuudellaan, vaikken koskaan ole vamppyyreista ollutkaan kiinnostunut. Se kuvaa samaan aikaan faktaa ja fiktiota hyvin. Samaa mieltä/vastaväitteitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu