Oliko Hitler halla-aholainen?

Vai onko Halla-aho hitleriläinen? Kas siinä pulma!
285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Halla-aho kuulemma meinasi ampua homoa päähän, tai näin muistelisin. Hitler puolestaan oli Mannerheimin synttäreillä, muttei meinannut ampua Marskia vaikka tämä vissiin oli homo tai ainakin yhdessä elokuvassa väitettiin näin.

Hitler oli siis suvaitsevampi.

Äänestä
  • Hitlerin paras ystävä vuoteen 1934 oli homoseksuaali eli SA:n pomo Ernst Röhm. Muutenkin varhaisessa natsitoiminnassa oli paljon homoja mukana. SA veti järjestönä puoleensa miehistä kiinnostuneita miehiä, vähän niin kuin Suomen Sisu nykyisin. Hitler kuitenkin petti homokaverinsa 1934 "pitkien puukkojen yönä". Röhmkin sai luodista. Tämä varoituksena "Rautanyrkin" kaltaisille tyypeille, jotka varmaan luulevat, että "Mestari" on heille "suosiollinen" vielä poliittisella urallaan korkeampiin asemiin kohottuaankin.

    Hitler ei ollut homo, mutta kylläkin ruoskinnasta pitänyt, insestisesti sisarentyttäreensä rakastunut masokisti.

    Mitähän muuten Halla-ahojen makuuhuoneessa tapahtuu Eiran pimeinä öinä...? Saamme ehkä tietää sen vielä joskus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pikkupersu kirjoitti:

Vai onko Halla-aho hitleriläinen? Kas siinä pulma!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu