Kokoomuksen uudessa lipussa

sirppiä ja vasaraa, eikä muitakaan työmiehen merkkejä - tuo oli suuri pettymys, ainakin minulle.

Onkos Kokoomus taas kääntänyt takkinsa?
180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kokoomus on vaihtanut takkinsa niin moneen kertaan että se nyt jo on torpparin takin ryhdissä.
Ihmiset ovat pässejä ja uskovat kapitalistin ystävyyteen työväenluokan orjiin.Kusetusta suurelta näyttämöltä.Voi työläisnuijia kun eivät näe mihin heitä viedään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei ollutkaan kirjoitti:

sirppiä ja vasaraa, eikä muitakaan työmiehen merkkejä - tuo oli suuri pettymys, ainakin minulle.

Onkos Kokoomus taas kääntänyt takkinsa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu